ManşetTürkiye

‘Fırat’ın doğusundaki teröristleri darmadağın edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018/8. Dönem Uzman Erbaş Komando Temel Kursiyerleri Bröve Takma Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018/8. Dönem Uzman Erbaş Komando Temel Kursiyerleri Bröve Takma Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bu sene Kara Kuvvetleri’nin kuruluşunun 2227’nci yılını geride bıraktık. En eski düzenli ordunun sahibi bir ülke olarak her genci bir potansiyel komando olarak görüyorum.

Çanakkale’den, doğudaki işgal girişimlerine, Kurtuluş Savaşı’na kadar en son 15 Temmuz hain darbe girişiminde topluca kıyama kalktık. FETÖ’nün hainlerinin gecenin karanlığına gömdük. Şanlı ordumuz o günden beri zaferden zafere koşuyor. Terör örgütüne tarihte görülmemiş darbeler vuruluyor.
“Bir gece ansızın gelebiliriz”
Sınırımızın dışındaki teröristler de rahat uyuyamıyor, biliyorlar ki bir gece ansızın gelebiliriz. Fırat’ın doğusundaki terör yuvalarını da darmadığın edeceğiz.

İsimleriniz kimliklerde farklı olsa da sizler Mehmetçik’siniz. En büyük güvencemiz sizlerin cesareti ve kahramanlığıdır. Mehmetçik demek, vatani bayrak, ezan ve geleceğimiz demektir.
Hedefimiz; kahraman ordumuzu her alanda en ileri uzmanlık yapısına ve bu yapıya uygun personel yapısına ulaştırmaktır.

Türk Silahlı Kuvvetleri, darbe girişimi gibi son derece ağır bir travma yaşamasına rağmen, üst üste imza attığı başarılı operasyonlarla gücünü ispat etmiştir. Dizleri üzerine çöktüğünü düşünenler, bu başarıların ardından şaşkınlıklarını gizleyemiyor.
Önümüze çıkartılan engeller ne olursa olsun ya bir yol bulacak ya bir yol yapacak ve onu mutlaka aşacağız.

Bize yaptırım uygulamaya kalkanlara asıl kaybedenlerin kendileri olduğunu göstereceğiz.
Allah yar ve yardımcınız olsun. Kalın sağlıcakla.

Etiketler

Öne çıkan makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close