Galatasaray’a İki Önemli Transfer!

Yeni sezonda takıma sağ bek ve ön libero takviyesi yapmak isteyen Galatasaray'a Ivan Balliu ve Charles Kabore isimleri önerildi.

Igor Tudor’la dinamik bir kadro oluşturmak isteyen Galatasaray, gelecek sezon doymuş oyuncularla çalışmama kararı alırken, takımda bazı tecrübeli isimlerle yolların ayrılacağı öğrenildi.

İVAN BALLİU TEKLİFİ

Sabri Sarıoğlu, Hakan Balta, Nigel de Jong, Cavanda, kiralık olarak gelen Josue ve sözleşmesi sona erecek olan Chedjou’ya teşekkür etmeye hazırlanan sarı kırmızılı yönetim, FFP kriterlerini gözeterek maliyeti düşük, kaliteli futbolcu arayışlarına girerken, Cavanda ve Sabri Sarıoğlu’nun gönderilmesiyle sağ bek arayışlarına girecek olan Galatasaray’da İdari Menajer Cenk Ergün’e önerilen ilk oyuncunun 25 yaşındaki futbolcu Ivan Balliu olduğu öğrenildi.

25 YAŞINDAKİ SAĞ BEK BEDAVA!

Barcelona’nın alt yapısında yetişen Arnavut asıllı sağ bek Ivan Balliu Fransız kulübü Metz’de top koştururken, oyuncunun sezon sonunda serbest kalacak olması Galatasaraylı yöneticileri bu transferde istekli kılıyor. Şu anda Metz’den yıllık 300 bin Euro alan 25 yaşındaki futbolcu 500 bin euro’ya imza atmayı kabul ederken, oyuncunun Tudor’un vereceği kararı beklemesi transferde tek engel olarak görülüyor. Kulüp tarihinde bundan önce Fransa’dan alınan futbolcularda genelde sıkıntı yaşamayan ve son olarak Carole’de isabet sağlayan Cimbom, Balliu’nin işini kısa sürede bitirmek isterken, bu sezon 19 maçta görev alan oyuncu için bazı İspanyol takımlarının da devre olduğu belirtildi.
KABORE GELMEYE HAZIR
Yaz ayı transfer sezonunda birçok ön libero oyuncusunu gündemine alan, fakat Sneijder’in de etkisiyle Nigel de Jong’a imza attıran Galatasaray yönetimi Hollandalı futbolcunun performansından memnun kalmadı. Oynadığı maçlarda genelde silik bir görüntü ortaya koyan De Jong, sarı kırmızılı takımda Felipe Melo etkisi yaratamazken, Tudor’un da evet demesi halinde yönetimin 32 yaşındaki futbolcuyu gönderip yerine UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe maçlarında etkili bir oyun ortaya koyan Charles Kabore ile masaya oturmayı planladığı öğrenildi.
Kariyerinde daha önce Marsilya ve Kuban formaları giyen Kabore 30 kez milli olurken, oyuncunun son iki sezonda 56 maça çıkması dikkatlerden kaçmadı. 4 milyon Euro karşılığında Galatasaray’ın teklifine evet demeye hazırlanan Krasnodar kulübü yetkileri sarı kırmızılı yönetimden resmi teklif beklerken, Kabore’nin de Galatasaray’a çok sıcak baktığı belirtildi.
STAR