PİYASALAR
 • Dolar
  3,0835
 • Euro
  3,3549
 • Sterlin
  3,7774
İSTANBUL 25°C Çok Bulutlu Şehir Güncelle
 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Fethullah Gülen Sorusu

 • Haberi Yazdır - Haberi E-Posta Gönder
 • Giriş: 28 Ocak 2014 - 18:16
  818 Okunma
  İtalyan Corriere della Sera gazetesine Türkiye ve bölgesindeki gelişmeleri değerlendiren Abdullah Gül'e, bir gazeteci Fethullah Gülen'le ilgili soru yöneltti.

Resmi ziyaret için bu akşam İtalya'ya gidecek olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İtalyan Corriere della Sera gazetesine Türkiye ve bölgesindeki gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Gül, söyleşide, "2013'te Türkiye başarılarını gölgeye düşüren ve Türkiye'yi sevenleri üzen bir sürü olumsuzluklar yaşadı. Ama 2014'te tekrar parlamak için her şey yapılacaktır. Bürokrasinin içerisinde devlete hizmet etmesi gerekirken ayrı bir dayanışma içinde olanlar var" demesi üzerine İtalyan gazeteci "Fethullah Gülen'den mi bahsediyorsunuz?" sorusunu yöneltti.

Gül bu soruya, "İsimler, yorumlar, dini duygusallıkları veya etnik bağı olanlar hakkında konuşmuyorum. Devlet düzeni içerisinde yasalara uyulması gerekir. Eğer bunlar ihlal edilirse o zaman müdahale etmek doğrudur" diye cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Gül, Gülen'in kendisine yazdığı mektupla ilgili bir soruya ise, "Her Türk vatandaşının mektup yazmaya hakkı var... Türkiye'ye zarar veren şeyler oluyor. Ben de bu yüzden sesimi duyuruyorum" yanıtını verdi.Kaynak: Yenişafak
<< ÖNCEKİ HABER

Bahçeli'den Esenyurt Açıklaması

SONRAKİ HABER >>

Oy Pusulasında Al Parti Karışıklığı

İLGİLİ HABERLER

OKUYUCU YORUMLARI BU HABER 0 KİŞİ TARAFINDAN YORUMLANMIŞTIR

Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

  SON DAKİKA ÇOK OKUNANLAR