Yazarlar

Kitaplar bedava! Kıyafetler tek tip! Beş çocuk yapın, beş!

Hükümetimiz öğrencilere bedava kitaplarını dağıtıyor. Ama Milli Eğitim Bakanlığı çocukları merkezi sınavlara tabi tutarken bu kitaplardan soru sormuyor.

Öğretmenler de, çocuklar sınavlarda başarısız olmasınlar, farklı türde ve çok soru çözerek başarıları olsunlar diye, kaynak kitaplar tavsiye ediyor. Mecbur mu, değil. Ama öğretmen ödev veriyor, herkes yaparken senin çocuk eksik kalıyor ve eksikleniyor!

Öğretmen kaynak kitap tavsiye ediyor etmesine ama; gelin görün kitapların fiyatlarını!!!

4 tane çocuğu okula giden ve hepsine kaynak kitap almak durumunda kalan bir velinin kaç tl kaynak kitap parası ödediğini hiç tahmin edemezsiniz!

Ben söyliyeyim: 1300 TL (ortalama)

Peki kırtasiye masrafları?

Onu da söyliyeyim: 2500 TL (ortalama)

Eeee?!

5 çocuk yapın!

Okul kitapları bedava!

. . .

* * *

Bugün okullarda tek tip üniformayı savunanların gerekçelerini dinlerken;

dün, serbest kıyafet konusunda, özellikle de başörtüsü konusunda verdiğimiz özgürlük mücadelesinde maruz kaldığımız baskıların, çektiğimiz sıkıntıların, ödediğimiz bedellerin acıları düğümleniyor yüreğimin orta yerine!..

En üzücü olanı ise;

dün bu kutlu mücadeleyi verdiğimiz arkadaşlarımızın bugün tek tip üniformayı savunur hale gelmeleri..

Bahaneleri de hazır; neymiş, tek tip kıyafet olunca, zengin-fakir ayrımı olmazmış… Serbest gelinirse, çocuklar okulda rencide olurlarmış.

Yahu bu çocuklar okul dışında, sokakta, parkta ne giyiyor Allah aşkına! Sanki çocuklar, gerçek hayatta zenginliğin ve fakirliğin ne olduğunu bilmiyorlar!

Darbecilerin bize dayatarak toplum mühendisliği yaptıkları tek-tipçilikten kurtulalım diye bunca mücadele verip bedel ödedikten sonra; tek tip okul formasının dayatılmasının ardındaki sırrı merak ediyor insan!!!

Ne var acaba?!

Okul formalarının ve kaynak kitapların fiyatları dudak uçuklatacak cinsten.

Bunlardan birileri faydalanıyor mu yoksa?!

. . .

Zihnimi de kalbimi de fazla zorlayamayacağım, karaciğerime vuruyor sonra!

Etiketler

Öne çıkan makaleler

Yorum

  1. 16 yılda gelinen nokta beleş kitap ve beleş 3 halk ekmek. AKP siyasi islam iflas etti. eğitim sağlık spor tarım hayvancılık bitti tayyip bitti artık zevk içinde takılıyor o artık adnan hoca gibi lüks yaşamı seçti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close