Mehmet Görmez: Bu Vahşetin Hesabını Veremeyecekler

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Halep’te bir camiye yatsı namazı esnasında düzenlenen hava saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Halep’te bir camiye yatsı namazı esnasında düzenlenen hava saldırısına ilişkin, bir insanı secdedeyken öldürmenin ve bir mabedin göğsünü delmenin hem Allah katında, hem de insanlık önünde hiçbir açıklamasının olamayacağını bildirdi.

Görmez, Cina köyünde bir camiye yatsı namazı vaktinde gerçekleştirilen ve en az 63 kişinin şehadetiyle sonuçlanan insanlık dışı katliamı şiddetle telin ettiğini vurgulayan Görmez, “Halepli kardeşlerimize ve bütün Müslümanlara başsağlığı diliyor, şehitlere rahmet, acılı ailelerine sabır niyaz ediyorum” açıklamasını yaptı. Masum insanlara kasteden, ahlâk ve hukuktan nasibini almamış, vicdan elbisesini çıkarmış, insaf kalemini kırmış olan ABD’nin elbet bir gün hesap vereceğine dikkati çeken Görmez, şunları kaydetti: “Bir insanı secdedeyken öldürmenin, bir mabedin göğsünü delmenin ne insanlık önünde ne de Cenab-ı Hakk’ın katında hiçbir açıklaması olamaz. Acıya dayanacak gücü kalmamış, dermanı secdede arayan bu masum sivillerin feryadını duyun! İslâm ülkelerinin liderleri, ilim insanları, insan hakları müdafileri bu vebal her birinizin, hepimizin sırtındadır.”

HİLAL HABER