Şevki Yılmaz’dan Çarpıcı Analiz: “Diktatör Gitti, Direktörler Geldi.”

16 Nisan, "Evet" oylarımızla darbelerle gelen diktatörlüğü yani içimizdeki emperyalizmin kâhyalık dönemini ebediyen tarihin çöp sepetine atma günüdür.

Ülkemizin en tecrübeli siyaset adamlarından biri olan Şevki Yılmaz hocamız bu haftaki Cuma makalesinde Cumhuriyet’in kuruluşundan günümüze dek süregelen yönetimlerin analizini çarpıcı örneklerle okuyucularına sunuyor. Yalan ve iftiralarla mevcut yönetimimizin yıpratılmaya çalışıldığını hatırlatan ve asıl dikta rejimlerinin; halkına zulmeden, vatandaşa tepeden bakan, Allah’a ve ilkelerine, Peygamberlerine ve Mü’minlere savaş açanlar olduğunu belirten Yılmaz, ehliyetsiz ve liyakatsiz kişiler tarafından halkımızın yöneticilerimize karşı “diktatörlük” safsatalarıyla kışkırtılmaya çalışıldığını belirtiyor. İşte çok çarpıcı örneklerle dolu o makale;

Diktatör! Direktör!

Bismillâhirrahmânirrahîm

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah’ımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, ehli beytine, ashabına, ana ve babamıza ve tüm Mü’min kardeşlerimize salât ve selâm olsun.

“…Doğrusu despot yöneticiler, diktatörler ve krallar bir ülkeye girdikleri zaman, oranın düzenini alt üst ederler ve halkının soylu ve onurlu insanlarını öldürerek, esir ederek veya sürgüne göndererek, aşağılık ve perişan bir hale getirirler.” (Neml S.34) ayeti kerimesinin haber verdiği diktatörler ceberruttur!

”Ben” eksenlidir!

Mütekebbirdir!

Ölmeden kendilerini putlaştırırlar!

Allah’a ve ilkelerine, Peygamberlerine ve Mü’minlere savaş açarlar!

Halkına tepeden bakarlar!

Haklarını gasp ederler!

Özgürlüklerini yasaklarlar!

Rakipsizdirler!

Zulüm ve ihanette eşsizdirler!

Karşısına çıkan rakiplerini ya susturtur,

Ya da öldürtürler!

Halktan korktuklarından “Açık oy gizli tasnif” formalite seçimlerle iktidarlarını sürdürürler!

Ve sonunda Nemrut, Firavun, Ebu Cehil, Yezid, Mao, Lenin, Hitler, Şah Pehlevi, Mussolini, Saddam, Esed, Namübarek, Burgiba, Kaddafi vs. gibi örneklerde olduğu gibi rezil ve mel’un bir şekilde tarihten silinirler!

Ülkemizde ise diktatörler iş başına geçince; halkımıza rağmen Cuma’mız pazara, İslami medeniyetimiz mezara dönüştü!

Bu baskıcı, otoriter duruma karşı çıkanlar ise tasfiye edildiler!

Ve şimdi bu diktatör zihniyetin günümüz amigoları; dinimizden, devletimizden, milletimizden yana olan Menderes, Erbakan, Özal, Erdoğan gibi milletimizin Milli Direktörü şahsiyetlerimize utanmadan diktatör diye iftira dolu tezahürata devam ediyorlar!

1951 yılında “Gizli oy açık tasnif” sistemine geçtikten sonra ülkemizde dikta dönemine son verildi, Elhamdulillah!

Diktatör gitti! Direktörler geldi!

Silahlı darbeler, halkına hamal ve hizmetkâr direktörleri devirip yine diktatörleri getirme operasyonlarıdır!

Diktatörler silahla, yasakla geldiler ama  hep sandık tokadıyla yok olup gittiler!

İşte 16 Nisan “Evet” oylarımızla darbelerle gelen diktatörlüğü yani içimizdeki emperyalizmin kâhyalık dönemini ebediyen tarihin çöp sepetine atma günüdür!

16 Nisan, “Evet” oylarımızla milletine, devletine severek hizmet edecek direktörlerin yani garson  yöneticilerin önünü açma günüdür!

“…Peygamber ile beraber olan Müminler, zalimlere karşı şedid, mazlumlara merhametlidir” ilahi ültimatomunun gereği işgalci kafir Siyonistlere, Haçlılara ve içimizdeki Yezidilere karşı onurlu ve şedid; halklarına karşı mütevazi Milli Direktör olan Hüseyini ruhtaki  Tayyiplere ve Tayyibelere selam olsun!

Allah (c.c), çevremizdeki  ehliyetsiz, liyakatsiz şakşakçı dalkavukların bizi ve yöneticilerimizi halkımıza karşı diktatörlüğe sürükleyici tuzaklarından ve oyunlarında muhafaza buyursun!

***

Salı akşamı saat 20:45’te, Akit TV (Kanal 34) ile Kocaeli TV’nin ortaklaşa yayınladığı “Milli Diriliş” programının canlı yayınında buluşmak üzere; Allah (c.c)’a emanet olunuz.

Tatil olması dileğiyle Cuma bayramımız mübarek olsun.

Selam, sevgi ve duayla.

Şevki Yılmaz

facebook.com/sevkiyilmaztr
facebook.com/sevkiyilmaz1955
twitter.com/sevkiyilmaz