'12-13 vekil ile görüşüyoruz' diyen Davutoğlu cephesine AK Parti'den cevap!

AK Parti’den ayrıldıktan sonra parti kuran ancak büyük hüsran yaşayan Abdüllatif Şener örneği hali hazırda ortada dururken yeni parti kurmayı kafasına koyan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu çalışmalarını sürdürüyor. Mustafa Yeneroğlu'nun istifasının ardından yeni partiye vekil geçeceği yönünde iddialar otaya atan Davutoğlu cephesine AK Parti'den cevap geldi.

Gündem 02.11.2019 - 14:51 02.11.2019 - 14:51

İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun AK Parti’den istifasıyla birlikte yeni istifalarında yaşanacağı yönündeki iddialarıyla ilgili olarak açıklama geldi.

Tarafsız Haber Ajansı’na göre Davutoğlu’na yakın kaynak AK Parti’de istifaların devam edeceği yorumunu yaparken 12-13 milletvekilinin kendileriyle görüştüğünü iddia ederek şu değerlendirmelerde bulundu:

“İstifalar devam eder gibi geliyor. AK Parti içerisinde çok rahatsız kişi var. Partiler kurulduktan sonra Türk siyasi hayatında dengeler çok değişir. Sayın Davutoğlu parti kurduktan sonra bu Kasım ayı içerisinde Türk siyasi hayatında dengeler çok değişir. Mevcut milletvekillerinden bizimle görüşenler var. 12-13 kişi bizimle görüşüyor"

AK PARTİ'DEN CEVAP

AK Parti yetkili de Yeneroğlu’ndan başka istifası istenecek milletvekili olmadığını belirtti. “AK Parti’den 10 milletvekili istifa edebilir” iddiasına da AK Parti yetkili, “İstifa edecek kimse yok. İstifası istenecek de kimse yok” görüşünü dile getirdi.

AK Partili yetkili, “Babacan ve Davutoğlu bunların derdi yüzde 2.5 oy almak. AK Parti yüzde 49.9 oy alsın, hedefleri o. Davutoğlu’nun amacı Reisi indirmek” yorumunu yaptı.

Yorumlar