'12 ada, Girit, Libya, Musul, Kerkük, Kırım ve Batı Trakya Türkiye'ye katılabilir'

Yeni Akit Gazetesi ve Akit TV Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı sosyal medya hesabından ilginç bir iddiada bulundu. Yakışıklı 100 STK'nın uluslararası bir dava hazırlığında olduğunu belirtip, "12 ada, Girit, Libya, Musul, Kerkük, Kırım, Batı Trakya toprakları Türkiye'ye katılabilir" dedi.

Gündem 13.05.2020 - 23:22 13.05.2020 - 23:22

Yeni Akit gazetesi ve Akit TV Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı sosyal meya hesabından, Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ile birlikte 100 STK'nın eskiden Türk toprağı olan 12 ada, Girit, Libya, Musul, Kerkük, Kırım, Batı Trakya'nın yeniden Türkiye'ye katılması için dava açmaya hazırlandıklarını duyurdu.

Twitter hesabından "İşte müthiş haber!" diyerek bu toprakların Türkiye'ye yeniden katılabileceğini iddia eden Yakışıklı'nın mesajı şöyle:

"İŞTE MÜTHİŞ HABER! Türk Dünyası Day. ve Yard. Derneği ile beraber 100 STK hukuken Türkiye'ye ait olduğunu düşündükleri 12 ada, Girit, Libya, Musul - Kerkük, Kırım, Batı Trakya ile ilgili uluslararası boyutta davalar açmaya hazırlanıyor! Bu topraklar tekrar Türkiye'ye katılabilir!"

Yorumlar (1)