Kahramanmaraş'ta 6 Şubat günü gerçekleşen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ili yerle bir etti, afet bölgesinde 3 ay süre ile OHAL ilan edildi. Deprem felaketinde 24 gün geride kalırken can kaybı sayısı 45 bin 89'a yükseldi.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde yıkılan ve 120 kişinin hayatını kaybettiği Eda Apartmanı’nın sakinleri bir gün önce binanın yıkılıp yeniden yapılması için karar almış.

SADECE 8 KİŞİ KURTULMUŞTU

Sabah gazetesinden Muharrem Doğantez’in haberine göre, 48 dairede 128 kişinin yaşadığı binadan sadece 8 kişi yaralı kurtuldu. Kurtulan 8 kişiden ikisi ise bir bankada çalışan Özlem Hanım ve kızıydı. Sarsıntının başladığı sırada kızını da alıp birinci kattaki daireden kaçmayı başaran Özlem Hanım'ın anne babası da yaşamını yitirdi.

"YIKIM KARARI ÇIKMIŞTI AMA KISMET OLMADI"

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 752 yıllık Antakya Ulu Cami'yi yeniden inşa etmeye başladı! Bursa Büyükşehir Belediyesi, 752 yıllık Antakya Ulu Cami'yi yeniden inşa etmeye başladı!

5 Şubat günü, yani depremden sadece bir gün önce toplanan apartman sakinlerinin, 42 yıllık binayı yıktırıp yeniden inşa edilmesi yönünde karar aldıkları ortaya çıktı. Özlem Hanım'ın ev sahibi Filiz Yürüyen, "Bir gün önce apartman yönetiminden oybirliğiyle binanın yıkılıp yeniden yapılma kararı çıkmıştı ama kısmet olmadı" dedi.