15 Türk denizciyi kaçıran korsanlar, ilk teması kurdu! İşte detaylar...

Liberya bayraklı ve İngiliz şirkete ait M/V Mozart adlı gemiye saldırarak 1 Azeri denizciyi öldürdükten sonra 15 Türk denizciyi kaçıran korsanlarla ilk temas kuruldu. Şirketin Almanya'daki ofisi ile irtibat kuran korsanlar, tüm mürettebatın iyi olduğuna dair kanıtlar sundu.

Gündem 28.01.2021 - 17:11 28.01.2021 - 17:11

Gine Körfezi'nde kanlı saldırı gerçekleştiren ve gemi kaptanıyla birlikte toplam 15 Türkü fidye için kaçıran korsanlar, 5'inci günde şirketle irtibata geçti. Şirketin Almanya-Hamburg'daki ofisini arayan korsanlar, tüm mürettebatın isimlerini söyledi ve hepsinin iyi olduğuna dair kanıtlar sundu.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Boden Denizcilik, 23 Ocak 2021 tarihinde Sao Tome açıklarında kaçırılan konteyner gemisi MOZART'ın mürettebat üyeleriyle iletişim kurmuştur.  Bu kapsamda 15 mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi, yara almamış ve birlikte olduğu bilgisi elde edilmiştir. Boden ve Borealis Denizcilik, mürettebatının ve mürettebat ailelerinin güvenlik ve sağlığının korunması için konu ile ilgili ek bir yorumda bulunmayacaktır."

Nijerya'nın Lagos kentinden Güney Afrika'nın Cape Town kentine ilerleyen gemideki 19 kişilik mürettebattan 15'i kaçırılmış, Azerbaycan uyruklu 1 kişi öldürülmüştü.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@