200 km menzilli füzeleri ardı ardına fırlattılar!

Kuzey Kore resmi ajansı salı günü, askeri kuvvetlerin "ani askeri karşı saldırı kabiliyetini" denetlemek için uzun menzilli topçu füzesi tatbikatı gerçekleştirdiğini, tatbikata Kim Jong-un'un liderlik ettiğini açıkladı.

Dünya 10.03.2020 - 11:44 10.03.2020 - 11:44

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un'un emriyle, topçu birimleri aynı anda bir kerede çoklu ateş açıldığını bildiren ve KCNA, "mükemmel nişancılıkla hedefi vurdular" ifadelerine yer verdi.

Kim sonuçtan "büyük memnuniyet" duyduğunu ifade ederek, birimi "topçu eğitiminin daha da güçlendirilmesi yönünde devam etmeye" çağırdığı bildirildi.

Ajans, hangi tür füzelerin test edildiği ve tatbikatın nerede yapıldığı hakkında ayrıntı belirtmedi. Kuzey Kore devlet medyası tarafından yayınlanan fotoğraflar, topçu bataryaları ve çok sayıda roketatar gibi görünen silahların geçtiğimiz hafta test edilenlere benzer olduğunu gösterdi.

Füzeler 200 kilometre menzile ulaştı

Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı, füzelerin 200 kilometre menzille uçtuğunu ve 50 kilometre irtifaya çıktığını açıkladı. ABD Dışişleri Bakanlığı da Kuzey Kore'yi provokasyonlardan kaçınmaya ve en son denemelerin ardından nükleer müzakerelere dönmeye çağırdı.

star.com.tr

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@