28 Şubat ve 15 Temmuz'un organizatörlerinden Makovsky, CHP'li yetkililerle 2 kez görüşmüş!

CHP’nin Türkiye’yi erken seçime sürükleme ve Erdoğan’ı zayıflatma stratejisindeki üst akıl FARA raporuyla ortaya çıktı.

Siyaset 17.06.2021 - 15:08 17.06.2021 - 15:08 Bülent Deniz

Diriliş Postası'nda yer alan habere göre, CHP Amerika Temsilcisi Yurter Özcan’ın, 28 Şubat darbesinin planlayıcısı, 15 Temmuz darbe girişiminin organizatörlerinden Amerikan İlerleme Merkezi Türkiye Uzmanı Alan Makovsky ile şubat ve mart ayında görüştüğü ortaya çıktı. CHP-Makovsky teması Dubai merkezli kumpas sonrası yaşananlara ilişkin önemli ipuçları verdi.

Dubai merkezli operasyonla eş zamanlı olarak erken seçim kampanyası başlatılması ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı için öne atılması CHP’nin izlediği stratejideki üst aklı gün yüzüne çıkardı.

2 KERE GÖRÜŞTÜ

ABD Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan FARA (Yabancı Kayıt Kanunu) raporuna göre CHP Amerika Temsilcisi Yurter Özcan, 2 Şubat ve 16 Mart tarihlerinde Amerikan İlerleme Merkezi’nin Türkiye uzmanı Alan Makovsky ile bir araya geldi. Makovsky, Türkiye’de darbelerin organizatörü olarak tanınıyor.

28 ŞUBAT’I PLANLADI

Makovsky, merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın önderliğindeki Refah- Yol hükümetini hedef alan 28 Şubat darbesinin planlayıcısıydı. Merhum Erbakan, 27 Şubat 2007’deki açıklamasında Makovsky ile ilgili şunu söylemişti: “28 Şubat’ı Askerler Değil Makovsky Planladı.” O dönem Refah-Yol hükümetine karşı 28 Şubat’ın zemini hazırlamak için ortaya atılan tüm yalanlar ve sergilenen mizansenlerin akıl hocası da Makovsky’ydi.

17-25’TEN ÖNCE GÖRÜŞTÜLER

CHP, darbe organizatörü Makovsky ile yakın teması 17-25 Aralık darbe girişiminin hemen öncesinde kurdu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 17-25 Aralık darbe girişiminden 2 hafta önce gerçekleştirdiği ABD ziyaretinde FETÖ’cülerin yanı sıra Alan Makovsky ile de bir araya geldi. FETÖ’nün MİT TIR’ları kumpasından sadece 3 gün önce “Washington Erdoğan sonrası döneme hazır” diyen de Makovsky’nin ta kendisiydi. Kılıçdaroğlu’da 17-25 Aralık darbe girişimi ve MİT Tırları ihanetinde FETÖ söylemlerine sarılmıştı.

NE KONUŞTULAR?

FETÖ’nün darbe girişiminden sadece 1 gün önce ABD Savunma Bakanlığı’nda olduğu ortaya çıkan CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan’ın, darbe organizatörü Alan Makovsky ile yaptığı 2 görüşmede akıllara şu soruları getirdi: Makovsky ile Yurter Özcan’ın görüşmesinde neler konuşuldu? CHP’nin kamuoyunu etkilemek için ortaya attığı yalanlarda Makovsky’nin rolü ne? Dubai merkezli kumpasla paralel olarak CHP’yi yönlendiren kişi Makovsky mi? Kılıçdaroğlu’nun adaylık stratejisinin arkasında Makovsky mi var? Makovsky, CHP’den herhangi bir danışmanlık ücreti alıyor mu?

PARALEL ZAMANLAMA

Yaşananlar, ABD Başkanı Joe Biden’ın Ocak 2020’deki “Erdoğan’ı darbeyle değil seçimle devireceğim” stratejisi kapsamında Makovsky ve CHP arasındaki ortak hareketi de deşifre etti. CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan’ın Alan Makovsky ile temas kurduğu süre zarfında CHP başta “128 milyar dolar kayıp” yalanı olmak üzere hükümeti hedef alan birçok algı operasyonuna imza attı. Suç örgütü lideri Sedat Peker’in sahaya sürüldüğü Dubai merkezli kumpas sonrası CHP’nin erken seçim talepleri ve Kılıçdaroğlu’nun adaylığa soyunması da organize planın bir parçası olarak göze çarptı.
 

Yorumlar
Adil Öksüz, Erdoğan'a yapılması planlanan suikast girişimini Gülen'e onaylatmış
47 yıl sonra ilk cuma namazı! Kapalı Maraş'ta tarihi anlar...
Gün oldu devran döndü! Mustafa Özer'den Ruşen Çakır'a gönderme...
Casus yazılım skandalı büyüyor! Macron cep telefonunu değiştirdi...
Taliban: Türkiye'nin Afganistan'a girmesine izin vermeyeceğiz
Fahrettin Altun açıkladı: HaberTürk'ü kınıyoruz!
CIA raporundaki şok 'Erbakan' detayı! En büyük problem teşkil eden kişi...
Amerikan Vakfı'nın fonladığı medya kuruluşlarının aldığı rakamlar ortaya çıktı
Türkiye'nin Kıbrıs için sunduğu iki devletli çözüm önerisini ABD reddetti
Düğündeki yanar dönerli sema gösterisi tepki çekti
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@