41 yıl sonra Elazığ'ı CHP'ye kazandırtan Gürsel Erol için ihraç istemi!

Seçim ertesi oturma eylemi çağrısı yapan ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin 41 yıl sonra Elazığ'dan çıkartmayı başardığı ilk vekil olan Gürsel Erol ihraç istemiyle disipline sevk edildi. Karar oy çokluğu ile alındı. İhraç talebi kararının çıktığı PM toplantısının ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı.

Siyaset 28.06.2018 - 18:22 28.06.2018 - 18:22 Bülent Deniz
Bugün olağanüstü toplanan CHP Parti Meclisi, Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'u kesin ihraç talebiyle disipline sevk etti. Kararın oybirliği ile alındığı belirtildi.

CHP MYK, Gürsel Erol için ihraç talebi kararının çıktığı PM toplantısının ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı.

"ÇOK ÖNEMLİ BİR AÇIKLAMA YAPILACAK"

CHP Milletvekili Tuncay Özkan, toplantıyla ilgili olarak sosyal medyadan paylaştığı mesajında, "Türkiye için çok önemli bir açıklama yapılacak" dedi.

 


Erol, 24 Haziran seçimlerinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı yapmıştı. Erol, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, partisinin, seçimlerdeki başarısızlığının genel merkez yönetiminin anlayışından kaynaklandığını savunarak, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Mevcut Genel Merkez yönetimini sıfat ve unvanları ne olursa olsun bu mağlubiyetin sorumlusu olarak görüyorum ve derhal istifaya davet ediyorum. Bu çağrımı genel merkez tarafından belirlenen, garanti seçim bölgesinden gelen bir milletvekili olarak değil, Tunceli ve Elazığ'da seçim kazanmış, partinin ilkeleri ve etik değerleriyle siyaset yapan fedakar bir milletvekili olarak yapıyorum. Partimizin koltuk adamlarına değil, ülkenin yönetimi ile ilgili iddia taşıyan dava adamlarına ihtiyacı vardır."
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'Koltuk sevdalılarının partide yeri yok' açıklamasının ardından CHP Genel Merkezi önünde oturma eylemi düzenleyeceğini duyuran Erol, daha sonra kararından vazgeçmişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@