50 yıldır biriktirdiği kolonyaları dağıtacak! 3 bin şişe...

Samsun’un Alaçam ilçesinde yaşayan Necmi Hopaç, 50 yılda yaklaşık 3 bin şişe kolonya biriktirdi. Hopaç şimdi kolonyalarını koronavirüs salgını nedeniyle dağıtıyor.

Gündem 17.04.2020 - 12:00 17.04.2020 - 12:00

Türkiye'de önemli bir yeri olan kolonya son aylarda son dönemde koronavirüsle mücadelede de öne çıktı. Bunun üzerine Samsun'da yaşayan 88 yaşındaki "kolonya koleksiyoneri" Necmi Hopaç kolonyalarını yakınlarına hediye etmeye başladı.

Limon, incir, mandalina, çiçek, zeytin, tütün gibi çeşitli türlerde yaklaşık 3 bin şişe kolonyası olduğunu söyleyen Hopaç, "Evimde bir odayı kolonyalarıma ayırdım. Duyanlar evime gelip odayı ziyaret ediyorlar. Özellikle koronavirüs nedeniyle tanıdıklarım yakınlarım benden kolonya istedi. Yaklaşık 500 şişe kolonyayı koronavirüs nedeniyle hediye edip dağıttım" dedi.

Kolonyaların şişelerinin de kendisi için çok önemli olduğunu söyleyen Hopaç, "Farklı boyutlarda, renklerde, şekillerde şişelerde bulunan kolonyaları yıllarca biriktirdim. Kılıç şeklinde kolonya şişesi bile var. Benim eşim astım hastası olduğu için o kolonyayı sevmez.
Ben ondan gizli kolonya alır eve getirirdim. Evimde kolonyaların olduğu odayı duyanlar merak ediyor, geliyor. Bende kolonyalarımı çocuk gibi severim. Odanın anahtarı bendedir odayı kilitlerim. Her gün odaya girerim kolonyalarıma bakarım. O kadar üstüne düşerim bu kolonyanın hastasıyım ben" şeklinde konuştu.

"Çocuk sever gibi kolonya şişelerini sever"

Cihan Hopaç da babasının 50 yıldır hobi amaçlı olarak kolonya biriktirdiğini belirterek "Gittiği her yerden kolonya alıp biriktirdi. 50 yılda yaklaşık 3 bin şişe kolonya biriktirdi. Evde canı sıkıldığı zaman kolonyaların bulunduğu odaya girer, kolonya şişeleriyle ilgilenir, çocuk sever. Hatta kolonya şişesi yanında uyur.

Hayatı bu kolonyalar oldu. Evin her yerinde kolonya vardır. Bu evde para değil kolonya şişesi bulursunuz. Son 1.5 aydır yaklaşık 500 şişe kolonyayı bu koronavirüs nedeniyle dağıttık. Piyasada bulunmadığı için babamın bu hobisini bilenler arayıp kolonya istediler. Babamda arayan herkese kolonya hediye etti. Çok talep oldu" diye konuştu.

Yorumlar