İstanbul'da H.K.G'nin 6 yaşındayken 29 yaşında bir adamla evlendirilmesiyle ilgili hukuki süreç devam ediyor. 

Yapılan talep üzerine dün tutuklanan genç kadının babası Yusuf Ziya Gümüşel ve eski eşi Kadir İstekli'nin ifadeleri ortaya çıktı. 

Halil Konakçı: Allah, Hz. Meryem ile Hz. Muhammed'i cennette nikahlayacak! Halil Konakçı: Allah, Hz. Meryem ile Hz. Muhammed'i cennette nikahlayacak!

Mahkemede son sözü sorulan Yusuf Ziya Gümüşel, "Yakalama kararını kabul etmiyorum. Mahkemeye dışarıdan müdahale üzerine verilen kararın uygunsuz bir iş olduğuna itikat ediyorum" dedi.

Gümüşel'in "Önce tutuklama kararı verilmedi. Daha sonra tutuklama kararı verilmesinin sebebini anlayamadım. Ben rabbimden korkarım ölünce ona hesap vereceğim. Siz de hesap vereceksiniz. Sizlerin verdiği kararı bozacak Allah vardır" dediği öğrenildi.

"KENDİM TESLİM OLDUM"

Kadir İstekli'nin ise, "Mahkemenizin duruşma tarihi ilk olarak Mayıs'a verildi. Sonra Ocak ayına alındı. Bu karardan 2 gün sonra hakkımda yakalama kararı çıkarılması üzerine gidip kendim teslim oldum" diye konuştuğu kaydedildi.

Yusuf Ziya Gümüşel ve Kadir İstekli'nin İstanbul'da bir cezaevine götürüldükten sonra İstanbul dışında yüksek güvenlikli bir cezaevine sevk edilmeleri bekleniyor.