Doğum oranlarını gündeme taşıyan Elon Musk, her zaman bebek yapılmasını desteklediğini belirterek genç nüfusun az olduğu Japonya'nın geçen yıl 600 bin kişiyi kaybettiğinin altını çizdi.

Tesla, Space X gibi şirketlerin de sahibi olan dünyanın en zengin ismi Musk, doğum oranlarıya ilgili açıklamalarda bulundu.

Bebek sayıları artmalı

Doğum oranlarının düştüğünün altını çizen Elon Musk, bebek sayılarının artması gerektiğini vurguladı.

ABD, Japonya'nın yaşadığı durumla karşı karşıya kalabilir

Milyarder iş insanı, ABD'de de bu oranların iyileşmesi gerektiğini belirtti. İyileşmenin gerçekleşmemesi durumunda ise ABD'nin Japonya'nın yaşadığı durumla karşı karşıya kalabileceğini söyleyerek uyarıda bulundu.

"Ben her zaman bebek yapılmasını destekliyorum"

Japonya’nın geçtiğimiz yıl nüfusunun 600 bin kişi azaldığının altını çizen dünyanın en zengin insanı, "Ben her zaman bebek yapılmasını destekliyorum" diye konuştu.

"Mevcut eğilim iyi değil"

Sekiz çocuk babası olan Musk, "Mevcut eğilim iyi değil. İnsan sayısı iyi bir eğilim göstermiyor." dedi.

"Japonya, geçen yıl 600 bin kişiyi kaybetti"

Ayrıca ABD'li milyarder, "Japonya öncü bir göstergedir. Geçen yıl 600 bin kişiyi kaybettiler." ifadelerini kullandı.

Japonya'daki nüfus oranı dikkat çekiyor

Japonya İçişleri ve Haberleşme Bakanlığı, ülke nüfusunun art arda on birinci yıl düştüğünü ve 644 bin kişi azaldığını aktardı.

Resmi veriler ayrıca; 15 ila 64 yaş arasındaki kişilerin oranının yüzde 59,4 ile en düşük seviyeye ulaştığını, 65 yaş ve üzerindekilerin oranının ise yüzde 28,9 ile rekor seviyeye ulaştığını gösterdi.

"Japonya tamamen ortadan kalkacak"

Nüfus İşleri Genel Müdürlüğünden CHP'nin "seçmen listeleri" iddialarına cevap Nüfus İşleri Genel Müdürlüğünden CHP'nin "seçmen listeleri" iddialarına cevap

Elon Musk, "Eğer bu eğilim devam ederse, Japonya tamamen ortadan kalkacak. Umarım öyle olmaz" ifadelerini kullandı.

"Nüfus yoğunluğu oldukça düşük"

Tesla'nın CEO’su, "Birçok insan, gezegendeki mevcut insan sayısının sürdürülemez olduğu söylüyor. Bu tamamen doğru değil. Nüfus yoğunluğu aslında oldukça düşük." dedi.