91 yaşındaki Kahramanmaraşlı koronavirüsü yendi!

İngiltere'de yaşayan 91 yaşındaki İbrahim Özalp koronavirüsü yendi. Evinde bir süre daha karantina altında tutulacak olan Özalp'in bağışıklık sistemi güçlü olduğu için virüsü kolay atlattığı ifade edildi.

Gündem 24.03.2020 - 11:18 24.03.2020 - 11:18

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını Avrupa'da da ilerlemeye devam ediyor. İngiltere'nin başkenti Londra'da koronavirüse yakalanan 91 yaşındaki Kahramanmaraşlı İbrahim Özalp yarın hastaneden taburcu edilerek kendi evinde karantinaya devam edecek.

Özalp, kalp sıkışması nedeniyle 10 gün önce Londra'nın kuzey bölgesinde bulunan Homerton Hastanesine kaldırılmış, yapılan testler sonucunda koronavirüse yakalandığı tespit edilmişti. Özalp, özel olarak oluşturulan karantina odalarında 2 haftalık karantinaya alınarak tedavisine başlandı.

Doktorlar yaptığı açıklamada, Özalp'in solunum yollarının açık olması ve bağışıklık sisteminin kuvvetli olmasının hastalığı atlatmasında büyük rol oynadığını belirterek bağışıklık sistemi kuvvetli olan herkesin hastalığı atlatabileceğini ifade etti.

İngiltere'de toplam korona virüs vakası 6 bin 650'e, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 335'e ulaştı.

Yorumlar