ABD Başkanı Joe Biden'ın tüm evleri

ABD başkanlık seçimlerini kazanan Joe Biden'ın hayatı hakkında bilinmeyen bir diğer konusu ise sahip olduğu evler. İşte ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'ın tüm evleri

Gündem 07.11.2020 - 21:41 07.11.2020 - 21:41

44 yıllık kamu görevindeki kariyerinin çoğunda Joe Biden'ın bir takma adı vardı: Orta Sınıf Joe.

Ayrıca kendisini sık sık "Kongre'nin en fakir üyelerinden biri" olarak adlandırdı. Scranton, Pennsylvania'da, bir dizi mali aksaklıklar yaşayan bir babaya doğmuş olan kavgacı kökleri, 2020 başkanlık kampanyasının Amerikan seçmenlerine hitap etme planının büyük bir parçasıydı . Ama uygun Wall Street Journal , Biden Senato'da meslektaşları arasında zenginlik merdivenin dibinde sık sık neden sebeple gayrimenkul ile onun yaşam boyu takıntısı ile ne çok şey vardı. 2007 otobiyografisi Promises to Keep'te , "Lisede bir çocukken bile emlak tarafından baştan çıkarılmıştım," diye yazdı .

Biden yirmili yaşlarında evler satın almaya başladı, özellikle bütçesinin dışında olanlar, birden fazla ipotek aldı ve hayat sigortası poliçelerine karşılık kredi aldı. Net serveti genellikle negatiflerdi - 2007'de en az zengin senatör seçildi.

Bugün, 77 yaşındaki seçilmiş başkan artık orta sınıf değil. 2019 Forbes tahminine göre , Biden ve eşi Jill , 9 milyon dolar değerinde , bunun çoğu, başkan yardımcılığından sonra gelen konuşma ücretleri ve kitap anlaşmalarından kaynaklanıyor. Bu değerin yaklaşık 4 milyon doları gayrimenkulünde.

Bidens'ın ev koleksiyonu, rakibi Donald Trump'ın birçok yaldızlı sarayına kıyasla soluk olsa da , aile hala etkileyici bir grup görkemli kazıda hak iddia ediyor.

Greenville, Delaware

Joe ve Jill Biden'ın Wilmington'un lüks bir banliyösü olan Greenville, Delaware'deki ana ikametgahı.

1996 yılında Biden, Delaware, Wilmington'ın lüks banliyösünde dört dönümlük tenha, göl kenarı arazi satın aldı ve bu 6.850 metrekarelik evi inşa etti . Zillow'a göre , arsa o zamanlar 350.000 dolara satın alındı ​​ve mülkün şu anda 1 milyon dolardan fazla olduğu tahmin ediliyor, ancak bir emlak uzmanı bu rakamı 2 milyon dolara yaklaştırdı . Başkan yardımcılığı sırasında, ayda 2.200 dolara Gizli Servis'e mülk üzerinde bir yazlık kiraladı. Oğlu Beau beyin kanseriyle savaşırken, Biden tedavilerin ödenmesine yardımcı olmak için evi satmayı düşündü, ancak bunun yerine ona borç vermeyi teklif eden Başkan Barack Obama bunu yapmaktan vazgeçti .

Rehoboth Plajı, Delaware

Joe ve Jill Biden, Delaware sahil evlerini 2017 yazında Rehoboth Beach'te satın aldı.

Bidens, 2017 yazında Delaware Sahili'nde 2,7 milyon dolara bir ev satın aldı . Cape Henlopen Eyalet Parkı'na bakan ve plaja sadece birkaç blok uzaklıktaki üç katlı evde altı yatak odası, geniş verandalar, Atlantik Okyanusu manzarası ve eğlence için inşa edilmiş, açık mutfak, barbekü ve şömineli bir arka bahçe vardır. “Kariyerimiz boyunca, Jill ve ben, bütün aileyi yanımıza alabileceğimiz, evde plajda bir yer satın alabilmeyi hayal ettik. Artık bunu gerçekleştirebildiğimiz ve dünyada bizim için en önemli olan yerde ailemizle vakit geçirmeyi dört gözle beklediğimiz için çok şanslıyız. " dedi .

McLean, Virginia

Bidens, Washington DC yakınlarındaki şık mahalle McLean, Viriginia'daki bu geniş evi kiraladı.

Bidens, 2017'de görev süresinin sonunda Donanma Gözlemevi'ndeki başkan yardımcılığının ikametgahından taşındığında, senatörlerin, Yüksek Mahkeme yargıçlarının ve sakinleri arasında diplomatlar. (Jackie Kennedy'nin büyüdüğü yer de burası .) Risk sermayedarı Mark Ein'den (Zillow aylık 20.000 dolara mal olduğunu tahmin ediyor) kiraladıkları bu Gürcü tarzı ev, eskiden Dışişleri Bakanı Alexander Haig'in eviydi. Reagan yönetimi sırasında ve Beyaz Saray genelkurmay başkanı Nixon ve Ford'a. 12.000 fit kareye yayılmış beş yatak odalı konakspor salonu, sauna, tavandan tabana pencereler ve 20 arabalık bir araba yolu vardır. ( Şubat ayında Biden'lerin artık bu konağı kiralamadığı bildirildi .)

Eski ev: Greenville, Delaware

Joe Biden'ın lüks gayrimenkule ilk girişi, 1974'te satın aldığı Delaware'deki bu eski DuPont malikanesiydi.

1974'te, genç bir senatör ve yeni dul olarak (ilk karısı Neilia ve bebek kızları Naomi, 1972'de bir araba kazasında ölmüştü) Biden, Tony Greenville'deki bu eski DuPont malikanesini 185.000 dolara satın aldı. 10.000 metrekarelik evi 'İstasyon' olarak adlandırdı ve 1988'deki ilk başkanlık koşusu için kampanya merkezi oldu. 1996'da Biden evi 1,2 milyon dolara sattı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@