ABD'de PCR testleri yıl sonundan itibaren kullanılmayacak!

ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi (CDC), 31 Aralık 2021'den sonra PCR testi için verilen izni geri çekeceğini açıkladı.

Gündem 24.07.2021 - 15:46 24.07.2021 - 16:16

CDC'nin 21 Temmuz 2021 tarihinde duyurduğu Laboratuvar Uyarısı ile, DSÖ’nün 17 Ocak 2020 tarihinde kabul ettiği Real-Time RT-PCR tanı kiti protokolünün kullanımına 31 Aralık 2021'de son vereceğini duyurdu.

5Gvirusnews'de yer alan detaylara göre, DSÖ  17 Ocak 2020 tarihinde büyük eleştirilere neden olan, bir oldu bittiye getirerek hazırlanan RT-PCR tanı kiti  protokolünü, üstüne üstlük “45 döngü” yapılarak PCR çalıştırılmalı diyerek yayınlandı. İlgili protokol Profesör Christian Drosten ve  ekibi tarafından acele ile hazırlanmıştı. PCR testinin mucidinin, “bununla hastalık belirlenmez” uyarılarını kimse dinlemedi. Nihayet ilk resmi karar Portekiz Mahkemesinden geldi. Mahkeme bilirkişilerden aldığı rapor sonunda, "Bir kişi PCR ile test yaparsa, bu testte 35 döngü veya daha yüksek bir eşik kullanılırsa ( Avrupa ve ABD'deki çoğu laboratuvar), bu kişinin enfekte olma olasılığı kararını verdi. Sonra benzer kararlar Avusturya ve İrlanda‘da alındı. Ama göz dönmüş  “katillerin” hizmetinde olduğunu anlamayan korkak  yaygın medya  bu kararları görmezden geldi.

DSÖ iki defa yüksek döngüye dikkat çekti. Bu seferde Sağlık Bakanlıkları, göstermelik oluşturulan bilim kurulları ne pandemiden ne de PCR testten vazgeçmedi.   

Tıp dünyasındaki bir numaralı otorite olan FDA’da (**) 4 Şubat 2020 tarihinde, halk sağlığını tehdit ettiği gerekçesi ile  SARS-CoV-2'nin tespiti için tanıtılan Real-Time RT-PCR’a Acil Kullanım Onayı vererek, 2 Mart 2020 tarihinde kullanılmasını kabul ettiği bu testi, CDC’de, 21 Temmuz 2021 tarihinde geri çektiğini sayfasında duyurdu.

Böylelikle PCR Tanı Kiti’nin  17 Ocak 2020’de başlayan ve pandeminin ilanına neden olan, “pozitif test sonuçları”, yaygın adı ile “vaka sayılarının” hepsi artık yok hükmündedir. Çünkü SARS-CoV-2 virüsünün adı soyadı, karakteri ve varlığını belirleyen tanı kiti Pfizer-BioNTech AŞI’sında olduğu gibi ruhsatlı değil yalnızca CDC’nin  verdiği Acil Kullanım Onayı ile kullanılıyordu. 

CDC  artık SARS-CoV-2'nin tespiti için, klinik laboratuvarlarında, “FDA onaylı birçok alternatiften birini seçip” uygulayın diyor!..

Bu saatten sonra mümkün mü? -Tabii ki değil. Bugüne kadar yapılan PCR testleri, bu kadar pozitif var diye her gün yayınlanan vaka sonuçları, karantinaya alınanlar, test sonucu pozitif çıkanlara uygulanan ilaç tedavileri, bazı işyerlerine alınmayanlar ve yanlış tedavi sonucu ölen insanlar ve  PCR test sonuçlarına bakılarak  uydurulan virüse göre yapılan aşılar ne olacak?

Herşeyden önemlisi DSÖ 11 Mart 2020 tarihinde pandemiyi  17 Ocak 2020 tarihinde kabul ettiği PCR tanı kiti ile elde edilen pozitif sonuçlara göre elde etti! PCR’dan vazgeçtik demek, pandemini en büyük dayanağı olan PCR ve dolayısı ile pandemiden vazgeçtik demektir.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız, 5gvirüsplatformu sözcüsü ve 5gvirüsnews yazarlarından Muammer Karabulut, “Haziran 2020 tarihinde PCR test kitlerinin yanlış sonuç verdiğini yazdık, Cumhurbaşkanına CİMER yoluyla; Sağlık Bakanına e-mail yoluyla PCR’ın yanlış sonuçlar verdiği konusunda uyarılarda bulunduk. Ardından  PCR test konusunda, DANIŞTAY’da yürütmenin durdurulması istemi ile Sağlık Bakanlığına dava açtık. Karşılığında aşı karşıtı, gerici, şarlatan ve bilim karşıtı gibi yakıştırmalar  ile yaftalandık. Bunu da hoşgörü ile karşıladık. Küfür etmedik. Ama bugün hiç değilse CDC’nin PCR tanı kitinin onay iznini iptal etmesini doğru okusunlar. Ve biyolojik silah olan aşıya son versinler. İnsanlığa hedef alan Pandemiye hayır denilsin ve bu oyuna son verilsin. Bundan sonra devam etmek cinayeti emrini verenler ile ortak hareket etmek olacaktır.” dedi.   

Platform sözcüsü Abdurrahman DİLİPAK’ta, “Pandemiye bir oyun diyorduk ve CDC’nin PCR’ın acil kullanım onayını iptal ederek, oyunun bitmiş” olduğunu belirtti.  

FINDIK DA DUYURDU

Prof. Dr. Serhat Fındık da yaşanan gelişmeyi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@