ABD'den Putin'e çarpıcı Erdoğan mesajı! 'Putin, İdlib konusunda...'

TürkAkım projesi için İstanbul'a gelen Rusya lideri Vladimir Putin’e, ABD Suriye Büyükelçiliği'nden ilginç mesaj geldi. Kapalı olan Suriye Büyükelçiliği'nin sosyal medya hesabından "Putin, İdlib konusunda Erdoğan'ı dinlemeli" denildi.

Gündem 08.01.2020 - 15:44 08.01.2020 - 15:44 Bülent Deniz

Rusya lideri Vladimir Putin TürkAkım projesi için İstanbul'a geldi. ABD Suriye Büyükelçiliği'nden sıra dışı bir mesaj paylaşıldı. Kapalı olan Suriye Büyükelçiliği'nin sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, "Putin, İdlib konusunda Erdoğan'ı dinlemeli" denildi.

Dünyada dengeler değişiyor. Ortadoğu'da gerilim tırmanıyor. Gözler bugün Erdoğan ve Putin'in yapacağı görüşmede. Dünya gelişmeleri takip ederken ABD'nin Suriye Büyükelçiliği'nden gönderilen mesaj dikkat çekiyor.

ABD’nin Suriye’deki iç savaş nedeniyle 2012 yılından bu yana kapalı olan Suriye Büyükelçiliği’nin resmi Twitter hesabından, Putin’in İstanbul’a gelmeden önce Suriye’de olduğu saatlerde paylaşılan mesajda, ABD Başkanı Donald Trump’ın 26 Aralık’ta yaptığı bir konuşmaya atıfta bulunuldu.

Mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Rusya, Suriye ve İran İdlib’de katliama devam ediyor. Türkiye’nin bu anlamsız şiddeti sona erdirmek için çabalarına destek veriyoruz. Putin, 8 Ocak’taki görüşmelerinde Erdoğan’ı dinlemeli ve şiddete hemen son vermeli. ABD izliyor.”

Putin, Türkiye’ye 8 Ocak’taki planlı ziyareti öncesinde, Şam’a sürpriz bir ziyarette bulunmuş, Esed’la görüşmüştü. Esed ve Putin, Şam’daki Emevi camisini de ziyaret etmişlerdi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@