ABD'den Türkiye'ye küstah çağrı!

ABD Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, "ABD, Türkiye'nin Anadolu kültür ile ilişkili sivil toplum liderlerini gözaltına almasından endişelidir. Türkiye'ye ifade, dernek kurma ve toplantı özgürlüğüne saygı duyma, bunları garanti altına alma ve keyfi şekilde gözaltında tutulanları serbest bırakma çağrısında bulunuyoruz."denildi.

Dünya 17.11.2018 - 00:00 17.11.2018 - 00:00 Bülent Deniz

NE OLMUŞTU?
Bir yıldır tutuklu olan işadamı Osman Kavala’ya yönelik soruşturmada akademisyenlerin de aralarında bulunduğu 13 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin Gezi Parkı olaylarında Kavala ile hiyerarşik ilişki içinde olduğu iddia edildi. ‘Piyano çalan adamın’ yurt dışından getirilen profesyonel eylemci olduğu öne sürüldü. İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan kişilerden 3'ü yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

EMNİYETTEN GÖZALTI AÇIKLAMASI
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün baskın ve gözaltılarla ilgili açıklamasında, şüphelilerin Gezi protestolarını ‘derinleştirmek ve yaygınlaştırmakla’ suçlandıklarını açıkladı. Kavala’nın ‘Açık Toplum Vakfı ve Anadolu Kültür’ü kullanarak Gezi eylemlerini finanse ettiği’ belirtilen duyuruda şu ifadeler yer aldı: “Kavala ile hiyerarşik düzen içerisinde Gezi Parkı olaylarını derinleştirmek ve yaygınlaştırmak için Anadolu Kültür AŞ’ye ait DEPO isimli yerde toplantı düzenledikleri, ‘Sivil İtaatsizlik ve Şiddetsiz Eylem’ başlıkları altında Gezi Parkı olaylarının devamlılığını sağlamak için yurt dışından aktivizm eğiticileri, kolaylaştırıcılar ve profesyonel eylemciler getirttikleri (Duran Adam, Piyano Çalan Adam, Kırmızılı Kadın vs.), yeni medya oluşturma faaliyetleri içerisine girerek Gezi Parkı sürecinin devamı ve yaşaması muhtemel Gezi benzeri olayların kendi medyaları üzerinden gündem oluşturulmasını amaçladıkları, Mehmet Osman Kavala’nın Avrupa’da birçok kurum ve şahısla görüşme yaparak, Gezi Parkı olaylarında gündeme gelen biber gazının Türkiye’ye ithalinin durdurularak, yasaklanması için çalışmalar yaptıkları tespit edilmiştir.”

Yorumlar
Arab News'İN makalesi gündem oldu! KKTC'yi 5 ülke tanımak üzere
Bahçeli'den flaş 'Lozan' çıkışı: "Bu konu açılmamak üzere kapanmıştır"
Ayasofya Camii'nin ibadete açılışının birinci yılı geride kaldı!
Başkan Erdoğan'dan 'Ayasofya' mesajı! "Kıyamete kadar eksik olmayacak"
ABD'de PCR testleri yıl sonundan itibaren kullanılmayacak!
Bakanlıktan 'bedelli askerlik'le ilgili iddialara cevap
İsrail'de, aşı karşıtları Başbakan Bennett'in evini bastı!
Adil Öksüz, Erdoğan'a yapılması planlanan suikast girişimini Gülen'e onaylatmış
47 yıl sonra ilk cuma namazı! Kapalı Maraş'ta tarihi anlar...
Gün oldu devran döndü! Mustafa Özer'den Ruşen Çakır'a gönderme...
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@