ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısının sonlanması için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e 'suikast' imasında bulundu.

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, Graham'in, Roma İmparatoru Julius Caesar'a ihanet eden Brütüs ve Adolf Hitler'e suikast girişiminde bulunan Albay Claus von Stauffenberg'e atıfta bulunması dikkati çekti.

'RUSYA'DA BİR BRÜTÜS VAR MI?'

Graham, "Rusya'da bir Brütüs var mı? Rus ordusunda Albay Stauffenberg gibi başarılı biri yok mu? Bu savaşı durdurmanın tek yolu bu adamı (Putin) ortadan kaldırmak. Bu, ülkeniz ve tüm dünya için çok önemli bir hizmet olacaktır" ifadelerini kullandı.

Putin-4

'HAYATINIZIN GERİ KALANINI YOKSULLUK İÇİNDE GEÇİRMEK İSTEMİYORSANIZ...'

İspanya Gizli Servisi'ne şok! Reform yapılacak... İspanya Gizli Servisi'ne şok! Reform yapılacak...

Olanları düzeltebilecek tek milletin Rus halkı olduğunun altını çizen Graham, "Söylemesi kolay, yapması zor. Hayatınızın geri kalanını karanlıkta, dünyanın geri kalanından izole şekilde ve yoksulluk içinde geçirmek istemiyorsanız, harekete geçmelisiniz" çağrısında bulundu.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ OLUŞTU

Graham'in paylaşımı kısa sürede sosyal medya kullanıcılarının tepkisini topladı ve Putin'e suikast çağrısı yaptığı şeklinde yorumlandı. .