ABD'li yazar duyurdu: Joe Biden seçilirse o ülkede savaş çıkaracak!

Amerikalı ünlü sunucu ve köşe yazarı Tucker Carlson, yaptığı açıklamada, Demokratların başkan adayı olan Joe Biden'in seçilmesi durumunda dış politikada müdahaleci bir tutum sergileyeceğini söyledi.

Dünya 22.09.2020 - 20:12 22.09.2020 - 20:12

ABD'de "Tucker Carlson Tonight" programının sunucusu olan Carlson, programının açılış kısmını, Başkan Donald Trump'ın Irak'taki ABD kuvvetlerinin sayısını bu ayın sonuna kadar% 40'tan fazla azaltma eğilimini açıklamasının ardından oluşan gündem konusuna ayırdı.

Carlson programnda, "Dünya çapında düzinelerce ülkede konuşlanmış binlerce Amerikan askeri var ve bunlar nesillerdir buralarda. Bazı durumlarda, bu askerlerin iyi bir nedeni olabilir. Başkanın, bunu yapmaya hakkı yok." şeklinde yorum yaptı.

Tucker'a göre Trump, Washington'da "dışarıya ne kadar çok asker gönderirsek o kadar iyi" fikrine katılmayan tek kişi.

Carlson, ABD'li seçmenleri uyararak, Joe Biden ve Kamala Harris seçildikleri takdirde "yeni bir savaş planlıyorlar, bu savaşı uzak ve stratejik açıdan bir yer olan Suriye'de yapacaklar ve bunu saklamaya çalışmıyorlar." dedi.

JOE BIDEN KİMDİR?

20 Kasım 1942 tarihinde Pensilvanya, Scranton'da Mary's hastanesinde doğdu. Babasının adı Joseph Robinette Biden Sr., annesinin adı ise Catherine Eugenia Finnegan'dır. Valerie, James Brian, Francis W. Adlarında 3 kardeşi vardır. 1953 yılında ailesi Delaware, Claymont’a taşındı. İlkokul, ortaokul ve liseyi Claymont'da okuyarak 1961 yılında mezun oldu. 1965 yılında Delware Ünivesitesi'nden siyaset bilimi üzerine eğitim alarak mezun oldu. Ardından Syracuse Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okuyarak avukat olarak 1969 yılında mezun oldu. Wilmington hukuk firmasında çalışmaya başladı. 

3 Ocak 1973 tarihinden beri Delaware eyaletini ABD Senatosu'nda temsil etmekteydi. 2008 ABD başkanlık seçimleri'nde Demokratik Parti'den başkanlığa adaylığını koydu ancak 3 Ocak 2008 tarihinde yapılan Iowa ön seçimlerinde başarısızlığa uğraması nedeniyle adaylıktan çekildi.

23 Ağustos 2008 tarihinde Demokratik Parti'nin Başkan adayı Barack Obama tarafından Başkan Yardımcılığına aday gösterildi. 4 Kasım 2008 tarihinde yapılan başkanlık seçimlerini Demokratik Parti kazandı. 20 Ocak 2009tarihinde devlet başkanlığına seçilen Obama'nın yanında ABD Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@