Bitlis'in Güroymak ilçesinde, kanaat önderi Abdulkerim Çevik (50), uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Anadolu Alimler Birliği Hocalarından, bölgenin sevilen alimlerinden, manevi gönül erlerinden Seyda Şeyh Abdülkerim Çevik, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını yitirdi. Bitlis'de yaşanan bu menfur saldırı ne anlama geliyor? Bu saldırı bir suikast mi yoksa münferid bir olay mı? İçişleri Bakanı Soylu ne dedi? İşte detaylar...

Yunan ana muhalefet lideri Çipras: Türkiye Doğu ve Batı gözünde yükselişte! Yunan ana muhalefet lideri Çipras: Türkiye Doğu ve Batı gözünde yükselişte!

Erentepe Mahallesi'ndeki Muhammed Hafit Efendi Mescidi'ne giden Y.Ş, burada görüştüğü Çevik'e silahla ateş açtı. Ağır yaralanan Çevik, ambulansla kaldırıldığı Güroymak Devlet Hastanesi'nde müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Olayın ardından gözaltına alınan Y.Ş'nin üzerinde 3 ruhsatsız silah bulundu.

Bitlis Valisi Oktay Çağatay ve İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar da hastaneye giderek olay hakkında bilgi aldı.

BAKAN SOYLU'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Öte yandan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından bir mesaj yayınladı.

Soylu mesajında, "Çok hüzünlüyüm... Bir alimin ölümü bir alemin ölümüdür. Bitlis Güroymak (Norşin) Medresesi Başmüderrisi Seyda Abdülkerim ÇEVİK Allah’a yürüdü. Allah rahmet eylesin..." ifadelerine yer verdi.