Abdullah Çatlı'nın kızı Gökçen Çatlı: En doğru hamle birlik ve beraberlik!

Abdullah Çatlı'nın kızı Gökçen Çatlı, babasının, "Türklüğe adanmış ruhlar davaya can verir, düşman için dirilirler" sözünü hatırlatarak, "Bu dönemde bizim yapabileceğimiz en doğru milli hamle birlik ve beraberlik içinde olmaktır. Allah şanlı ordumuzun yar ve yardımcısı olsun." ifadelerini kullandı.

Gündem 04.03.2020 - 20:01 04.03.2020 - 20:01

Abdullah Çatlı'nın kızı antropolog-sosyolog Gökçen Çatlı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Millet İttifakı iktidarında Şehitler Tepesi boş kalacak" demesi üzerine başlayan tartışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Babam Çatlı ve Babam Çatlı 2 adlı kitaplarının imza gününde açıklamalarda bulunan Abdullah Çatlı'nın kızı Gökçen Çatlı, "Yakın dönem tarihini yaşamış bir birey olarak gerçekleri kaleme almak üzere 'Babam Çatlı'yı yazdım. Çünkü kökeni ülkücülükten gelen, son derece vatanperver ve kendi şahsına hiçbir şekilde çalışmamış olan Abdullah Çatlı'nın evladı olarak o dönemi yazma gereği duydum." dedi.

"Türklüğe adanmış ruhlar davaya can verir, düşman için dirilirler"

'Babam Çatlı 2' adlı kitabını yazmaya 2014 yılının sonlarında başladığını belirten Gökçen Çatlı, "Yine Türkiye'de çok fazla sesliliğin olduğu bir dönemdi. İkinci kitabımın alt başlığında, 'Türklüğe adanmış ruhlar davaya can verir, düşman için dirilirler' ifadeleri var. Tıpkı bugün ülkemizin sınırlarında oynanmaya çalışılan oyun gibi. Vatanperverlik öyle bir duygudur ki, vatanperver insanlar ülkelerinin varlık mücadelesi verdiği günlerde birlik olurlar. İşte tam bugünlerde bizim bu ruhla birlikte hareket ederek birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmemiz gerekiyor. Çünkü bizim gidecek başka vatanımız yok." ifadelerini kullandı.

"Bu süreçte atılacak en doğru milli hamle birlik olmaktır"

"Küresel güçler tarafından Orta Doğu'nun yeniden yapılandırılmaya çalışıldığı bu süreçte ülkemiz üzerine düşürülen birtakım kara gölgeler var." diyen Çatlı, "Bu dönemde bizim yapabileceğimiz en doğru milli hamle birlik ve beraberlik içinde olmaktır. Allah şanlı ordumuzun yar ve yardımcısı olsun." diye konuştu.

Yorumlar