11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bazı çevrelerce her milli bayramda hastalandığına dair ortaya atılan iddialara ilişkin açıklamada bulundu.

Kılıçdaroğlu başörtüsü için kanun teklifi vereceklerini açıkladı! Kılıçdaroğlu başörtüsü için kanun teklifi vereceklerini açıkladı!

'ÇOK ŞÜKÜR HASTA DEĞİLİM'

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Gül, "Hakkımdaki insafsız bir yalana cevabımdır" ifadelerini kullandı ve bir video paylaştı. Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda, "Yarın 30 Ağustos. Çok şükür hasta filan değilim. Ama yalan söylemek ve önyargılı davranmak büyük bir hastalık. Ayrıca kasıtlı olarak yalan söylemek ise ahlaki bir sorun. Öncelikle şunu hatırlatmak isterim. Katılmam gerekn tüm milli bayramlara katıldım ve bununla gurur duydum. Anıtkabir ziyaretlerini yapmamam söz konusu değildir. Hatta bazen ziyaretlerle ilgili problemler gördüğümde hep müdahaleci oldum." dedi.

GÜL SADECE BİR KEZ RESMİ TÖRENLERE KATILMADIĞINI AÇIKLADI

Gül, 7 yıllık Cumhurbaşkanlığı süresince sadece bir kez kulak rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gördüğü için törenlere katılamadığını söyledi. Herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayan Gül, şehitlerimize rahmet diledi.