Adı, Mescide verildi. Hatırası unutulmadı...

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde tanınan ve sevilen bir isim olan Muharrem Hicri Akgüneş, 8 Aralık Salı günü elim bir trafik kazası sonucu Hakk'a yürüdü. Şevki Yılmaz'ın Başkanlığını yaptığı, Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı tarafından yapımı tamamlanan mesire alanındaki mescide ise merhumun ismi verildi. Mescid açılışı, bugün Cuma namazı sonrası gerçekleştirildi.

Yerel 11.12.2020 - 17:35 11.12.2020 - 17:35

Eski Rize milletvekili Şevki Yılmaz'ın Başkanlığını yaptığı, 'Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfıbünyesinde ki hizmetler içerisinde vazifeli olan Akgüneş, çevresinde ahlakı, çalışkan kişiliği, edebi ve fedakarlığı ile tanınan ve sevilen bir isimdi. Muharrem Hicri Akgüneş, 8 Aralık Salı günü elim bir trafik kazası sonucu Hakk'a yürüdü.

 Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı tarafından yapımı tamamlanan mesire alanındaki Mescide ise merhumun ismi verildi. Mescid açılışı, bugün Cuma namazı sonrası gerçekleştirildi. 

Manevi ve İktisadi Kalkınma  Vakfı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Manevi ve İktisadi Kalkınma  Vakfı tarafından yapımı tamamlanan, Kocaeli’nin cazibe merkezi olacak mesire alanımızdaki Cami’ye yakın zamanda hayatını kaybeden, vakfımız muhasip görevlisi Muharrem Hicri Akgüneş’in adı verilerek Vakıf Onursal Başkanı Şevki Yılmaz, Kocaeli  Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Başiskele İlçe Müftüsü Aşur Akyol, vakıf yönetimi ve yakınlarının katılımlarıyla Cuma namazı kılınarak camii açılışımız gerçekleştirildi."

NE OLMUŞTU?

Başiskele'de geniş bir kesim tarafından tanınan Şaban Akgüneş'in oğlu Muharrem Akgüneş, motosikleti ile 8 Aralık akşamı saat 17:30 civarı İzmit Sanayi Sitesi'nden çıkıp Gölcük istikametine doğru ilerlerken bir otomobille çarpışarak hayatını kaybetmişti. 

Biz de tekraradan Habervakti ailesi olarak, Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Ayrıca Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı'nı bu anlamlı hareketinden dolayı tebrik ediyoruz.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@