Adil Gür, Kıbrıs seçimi iddiasını kaybetti! Mesleği bırakacak mı?

Ünlü anketçi Adil Gür, Kıbrıs seçimleri üzerinden iddiaya girerek Akıncı’nın farkla kazanmaması durumunda mesleği bırakacağını söylemişti. Akıncı seçimleri kaybetti, şimdi gözler Gür'e çevrildi. Mesleği bırakacak mı?

Dosya 18.10.2020 - 21:22 18.10.2020 - 21:22

Habertürk yazarı Kemal Öztürk, Adil Gür'ün KKTC seçimleriyle ilgili iddiasını dile getirmiş seçimleri Ersin Tatar'ın kazanması halinde, Gür'ün bu mesleği bırakacağını açıklamıştı.

ADİL GÜR YANILDI

Resmi olmayan sonuçlara göre Kıbrıs'ta, Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) adayı Ersin Tatar oyların yüzde 51,74'ünü alarak cumhurbaşkanı seçildi. Akıncı ise yüzde 48,26'da kaldı. Bu sonuçların ardından A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adil Gür'ün seçimle ilgili "Ersin Tatar, seçimi kazansın mesleği bırakırım" sözleri akıllara geldi. Gür'ün tahminin tam tersi çıktı.

TERS TEPER DE DEMİŞTİ

Gür " Türkiye'de Kıbrıs Başbakanı Ersin Tatar İle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı ortak basın toplantısında, Maraş'ın yerleşime açılması ve su sorunun çözüleceğinin açıklanması, Kıbrıs'ta iç siyasete müdahale olarak algılandığını, bunun ters teper." ifadelerini de kullanmıştı.

ORAN BİLE VERMİŞTİ

AK Parti ile arası iyi olmayan mevcut Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın kazanacağını öne sürmüş, oranın %60-%40 olacağını öne sürmüştü. Gür ''Eğer Kıbrıs'taki seçimleri Türkiye'nin desteklediği Ersin Tatar kazansın, ben bu mesleği bırakacağım. Bir daha da bu konuda ekranlara çıkmayacağım. Kaybedecek hem de büyük bir fark yiyerek kaybedecek." ifadelerini kulanmıştı.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@