Adnan Oktar Grubu, Süleyman Soylu'nun telefonunu dinlemiş

Cumhuriyet yazarı Terkoğlu, Adnan Oktar grubunun Soylu’nun telefonlarını dinlediğini ve ellerinde 23 sayfalık konuşma kaydı olduğunu yazdı.

Gündem 27.09.2021 - 13:18 27.09.2021 - 13:24

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun telefonları Adnan Oktar grubu tarafından dinlendiği öne sürüldü. Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu, Adnan Oktar grubunun Bakan Soylu’nun telefonlarını dinlediğini ve ellerinde 23 sayfalık konuşma kaydı olduğunu söyledi.

Terkoğlu, bugünkü köşe yazısında Adnan Oktar grubunun elindeki imkanlar veya telefon şirketlerindeki elemanlarıyla yasadışı dinleme yaptığını kaydetti. 1999 yılında yapılan bir operasyonda bir dizi dinleme arşivinin ele geçirildiğini söyleyen Terkoğlu, “O listede bugünün ünlü bir siyasetçisi vardı: Süleyman Soylu” dedi.

Terkoğlu, yazısına şöyle devam etti:

Eski Emniyet Müdürü Adil Serdar Saçan’ın imzaladığı; Mehmet Ağar, Celal Adan, Hayri Kozakçıoğlu gibi isimlerin dinleme kayıtlarının grupta yakalandığının anlatıldığı belgede şu yazıyor:

“Süleyman Soylu’ya ait 23 sayfa konuşma detayları.”

Tuhaf olay bize AKP iktidarının durumunu gösteriyor... 1999 yılında Adnan Oktar Grubu’nun telefonlarını dinlediği Süleyman Soylu, bugün İçişleri Bakanı oldu. Ne ilginçtir ki Adnan Oktar Grubu’nun en samimi olduğu, zaman zaman ziyaret ettiği, polisin operasyon yaptığı sabah bile irtibat kurduğu, Oktar’ın cezaevinden mektup yazdığı bakan da Süleyman Soylu’nun ta kendisi.
 

Yorumlar