Ahmet Ağaoğlu duyurdu: Süper Lig A.Ş. kuruluyor!

Kulüpler Birliği ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, yapılan toplantının ardından Süper Lig AŞ'nin kurulması için 6 Ocak'ta genel kurul yapılacağını söyledi.

Spor 30.09.2021 - 17:45 30.09.2021 - 17:47

Artık profesyonel bir yapıya ihtiyaçları olduğunu söyleyen Ağaoğlu, "Süper Lig AŞ'nin kurulması amacıyla, Kulüpler Birliği'nin profesyonel yapıya kavuşturulması için olağanüstü genel kurul kararı alındı. 6 Ocak'taki genel kurul ile profesyonel yapıya geçmiş olacağız." ifadelerini kullandı.

MHK'da değişim olacağını söyleyen başkan, "MHK'nın yapısıyla ilgili yaşanan sıkıntılar, hakem kararları olarak sahaya yansıyan, futbol kamuoyunu rahatsız eden, sürekli tartışılan, eleştirilen ancak ilerleyen süreçte hiçbir şekilde kalıcı çözüme kavuşturulamayan MHK'nın yapısıyla ilgili uzun bir görüşme yapıldı. Emsal liglerdeki MHK yapısıyla alakalı bir çalışmamız vardı, bunun Türk futboluna uyarlanması konusunda çalışma vardı. Hemen hemen bitme noktasında." dedi.

MHK'da değişimin mecburi olduğunu söyleyen Ahmet Ağaoğlu, "1960'lardan bugüne kadar hiçbir şekilde reforma uğramayan, ufak tefek değişikliklerle bugüne kadar gelen bir MHK yapısı var, değerlendirmelerin ne şekilde yapıldığı, atamaların ne şekilde yapıldığı kamuoyuyla paylaşılmıyor ama eğitimden, seyahate, harcirahlarına kadar Türk futbolunun temel taşı olan kulüpler tarafından karşılanan bir yapı, bugüne kadar bilgi dahilinde olmayan çalışmalar, atamalar... Kendimizi Avrupa'nın 6. büyük ligi olarak görüyoruz ancak bizden geride olan liglerde bile görülmeyen uygulamalar var. Günün ihtiyaçlarına yanıt vermesi için çalışmamızı 3-4 hafta içinde nihayete erdirip, PFDK, UÇK, Tahkim'de olduğu gibi ciddi bir değişime gidip gündemden bu konunun tamamen kaldırılması için çalışma yaptık." diye konuştu.

Yorumlar