Ahmet Hakan, İBB'nin peyzaj çalışmalarına son vermesini eleştirdi! Masraftan kaçıp...

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin duvar peyzajı uygulaması yerine duvarları sanatçılara açma kararını eleştirdi. Hakan, "İstanbul’un kimliğine, ruhuna, kişiliğine hiç uygun değil" görüşünü savundu.

Gündem 12.10.2020 - 12:46 12.10.2020 - 12:46

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü yazısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) peyzaj kararını yorumladı. 

Hakan, "İstanbul’da yol kenarlarında yeşile dayalı peyzajlar yer alıyordu. Şahsen benim hoşuma gidiyordu o peyzaj çalışmaları" ifadelerini kullandı.

Hakan, "Belediye yönetimi, bu peyzaj çalışmalarını yüksek maliyetli bularak terk etmeye karar verdi. Hatta dün itibarıyla peyzajlar sökülmeye başladı. Peki yerine ne gelecek? Yapılan açıklamalara göre. Gri duvarlar, sanatçıların tuvaline dönüştürülecekmiş ve çeşitli çizimler yer alacakmış. Bunun bir örneğini de yayınlamışlar. Baktım: Bir tür grafiti gibi bir şey! Şahsen peyzaj yerine getirilmek isteneni hiç beğenmedim. İstanbul’un kimliğine, ruhuna, kişiliğine hiç uygun değil. Bu tür duvar boyamaları, daha çok ruhsuz şehirlere ruh katmak için yapılan çalışmalar. İstanbul gibi kadim bir şehrin böyle bir şeye ihtiyacı yok ki" yorumunu yaptı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@