Ahmet Hakan Rahmi Turan'ın tehdit mailini yayınladı!

Ahmet Hakan, Beştepe’ye çıkan CHP’li iddialarıyla ilgili yazdığı yazılar nedeniyle Sözcü yazarı Rahmi Turan’dan tehdit maili aldığını yazdı.

Gündem 12.12.2019 - 09:19 12.12.2019 - 09:19

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan bugünkü köşesinde, Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen CHP’li iddialarıyla ilgili yazdığı yazılar nedeniyle Sözcü yazarı Rahmi Turan tarafından tehdit maili aldığını yazdı.

İşte Hakan’ın yazısından o bölüm:

Pazar günü... Akşamüzeri... “Mail’lerime şöyle bir bakayım” dedim. Tak diye karşıma çıktı Rahmi Turan’dan gelen mail... Okudum. Canım sıkıldı. Adam resmen, “Hakkımda yazı yazmaya devam edersen sana bel altından saldırırım, sana iftira atarım, sana kara çalarım” diye beni tehdit ediyordu.

Önce şöyle dedim: Yahu bu adam geçmişin namlı asparagasçısı, bunu biliyoruz. Son günlerde Türk basın tarihine geçecek çok büyük bir asparagasa imza attı, bunu da biliyoruz. Böyle biriyle tartışmaya girmeye değmez. Bırakayım ne hali varsa görsün.

Fakat sonra düşündüm ki... Ben buna cevap vermeyince... “Bak, Nişantaşı falan diyerek tehdit edince nasıl da sustu... İftira atacağımı söyleyince nasıl da korktu... Hahahaha!” falan diyecek. Böyle bir zevki ona tattırmak istemedim.

Ben zannediyordum ki... Rahmi Turan geçmişte Tan gazetesinde yaptığı asparagas habercilikten derin bir pişmanlık ve utanç duyuyor! Alakası yokmuş. Tan gazetesinde yaptığı çirkinlikleri her an yapabilecek durumdaymış.

Elinden geleni ardına koyma Rahmi Turan! Senin düzeysizliğine, çirkinliğine, pespayeliğine teslim olacak değilim. Seninle sonuna kadar mücadeleye hazırım. Milim geriletemezsin beni.

Sanırım bu sorun, sadece benim sorunum değil. Azıcık sıkışınca muhatabını “Sana bel altı vururum, sana iftira atarım, sana kara çalarım” diye tehdit eden bir başyazara sahip olan Sözcü gazetesinin de sorunu. Ben kendi sorunumu kendim hallediyorum. Bakalım Sözcü gazetesi ne yapacak? 

İşte Rahmi Turan’ın gönderdiği mail;

Konu: Malûm konu!

Ahmet Bey,

Olayı kan davası haline getirdiniz.

Sürekli saldırıyorsunuz.

Beni de saldırmaya mecbur etmeyin.

Mesela;

- Başkasının sevgilisine göz koyduğunuz için fena halde dayak yediğinizi,

- Nişantaşı’ndaki maceralarınızı...

- Hakkınızda abuk sabuk söylenenleri,

- Eski dönemde belediye ile akçeli işler yaptığınız iddialarını, yazmalı mıyım? Bunları tefrika etmeli miyim?

Doğrusu öyle bir şeyi kendime yakıştıramıyorum.

Belden aşağı vurmayı hiç sevmem.

Her şeyi dürüstçe, mertçe yapmayı tercih ederim.

Hakaretleriniz nedeniyle dava açacağım tabiidir...

Fakat beni başka şeyler yazmaya zorlamayın.

Olay daha çirkin bir hale gelmesin!

Hakaret ve sövgüyü ben de en az sizin kadar bilirim. Ancak, kendime yakıştıramıyorum. Büyüklerimizden aldığım terbiye öyledir.

Bilginize... Rahmi TURAN

Yorumlar