Ahmet Hakan'dan Hilal Kaplan açıklaması! 'Hakkınız değildir...'

Ahmet Hakan, sorduğu soru nedeniyle ABD Başkanı Trump'ın hedef aldığı Hilal Kaplan'a destek verdi. Hakan, "Hilal Kaplan’ı sevmeyebilirsiniz, hakkınızdır, bir şey demem. Ama Trump’ın laf sokmasına yaslanarak… Hilal Kaplan’a yüklenmek, hakkınız değildir, bir şey derim" ifadelerini kullandı.

Gündem 15.11.2019 - 11:18 15.11.2019 - 11:18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump’ın gerçekleştirdiği basın toplantısına, Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan’ın terörist Mazlum Kobani sorusu damga vurmuştu. Konuyu köşesine taşıyan Hürriyet Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Ahmet Hakan, Hilal Kaplan’ı desteklediğini açıkladı.

Kaplan’ın sorusunun gazetecilik olduğunun altını çizen Hakan, “HİLAL Kaplan’ın Trump’a sorduğu 'Mazlum Kobani’yi Beyaz Saray’da ağırlayacak mısınız?' sorusu, dört dörtlük bir gazeteci sorusudur.” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Trump'ın hedef aldığı Hilal Kaplan ilk kez konuştu

"SORULAN SORUYA CEVAP VERMEK YERİNE"

Trump’ın o soruya net bir cevap veremediğini de belirten Hakan, “Trump’ın sorulan soruya cevap vermek yerine Hilal Kaplan’a laf sokması ise buz gibi bir sorudan kaçıştır.” dedi.

Ahmet Hakan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Hilal Kaplan’ı sevmeyebilirsiniz, hakkınızdır, bir şey demem. Ama Trump’ın laf sokmasına yaslanarak… Hilal Kaplan’a yüklenmek, hakkınız değildir, bir şey derim.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@