Ahmet Hakan'dan 'Trump'ın mektubu' paylaşımı: Görüştüğüm üst düzey bir devlet görevlisi..

Ahmet Hakan sosyal medya hesabından 'üst düzey bir devlet görevlisi' ile görüştüğünü belirterek 'devlet görevlisi'nin Trump'ın Erdoğan'a yazdığı skandal mektup ile ilgili görüşlerini aktardı.

Gündem 17.10.2019 - 08:47 17.10.2019 - 08:47

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan sosyal medya hesabından 'üst düzey bir devlet görevlisi' ile görüştüğünü belirterek ismini vermediği yetkilinin ABD Başkanı Donald Trump'ın Erdoğan'a yazdığı mektup ile ilgili 'devlet görevlisi'nin ifadelerini paylaştı.

Ahmet Hakan'ın 'üst düzey bir devlet görevlisi' ile görüştüğünü söyleyerek aktardığı bilgiler şöyle oldu:

1- Mektup meselesiyle ilgili üst düzey bir devlet görevlisiyle görüştüm. Söylediklerini aynen aktarıyorum...

2- Mektup 9 ekimde yazıldı. Erdoğan tarafından arabuluculuk teklifi reddedilerek çöpe atıldı. Bu mektuba Verilmiş en net cevap 9 Ekim tarihinde saat 16:00’da verilmiş olan cevaptır. Bu cevap barış pınarı harekâtıdır.

Donald Trump'ın Erdoğan'a yazdığı mektup ortaya çıktı! Trump'tan küstah sözler...Donald Trump'ın Erdoğan'a yazdığı mektup ortaya çıktı! Trump'tan küstah sözler...

3- Trump bu tarzla (teröristlerle arabuluculuk teklifi gibi adımlarla) Erdoğana birşey yaptıramayacağını görmüş olmalı. Trump bugun artık "pkk deaştan da kötü" noktasına gelmiştir.

5- Erdoğan kendi pozisyonunu değiştirmeden diğer aktörleri kendi pozisyonuna yaklaştırmaya devam ediyor. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Pence'in de Erdoğana ypg ile görüşme teklif etmesi beklenemez.

6- Teklif etse de Erdoğan bunu da kesin bir dille reddedip pence'i eli boş gönderir. Bu ABD'nin işine gelecek bir durum olmayacaktır. ABD bunun farkında olmalıdır. Ayrıca bu mektuba karşı gereken cevap misliyle verilmiştir.

7- Açık ve net olarak söylemek gerekirse Erdoğan kararlı duruşu ile ülkesinin ve bölge halklarının çıkarlarlarını koruma noktasında oldukça başarılı bir siyaset yürütüyor.

8- Az önce görüştüğüm üst düzey bir devlet görevlisinin “mektup olayı” ile ilgili yaptığı açıklama böyle...

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@