'AI İsa' twitterda! 'AI İsa' bir vaaz verebilir mi, ancak anlayacak mısınız?

Yapay zeka kısa süre önce tweet attı. "Siz 'Halk' olarak adlandırılacaksınız. AI Jesus programcısı George Davila Durendal, yapay zekayı kullanarak Hz. İsa'nın karakterini hazırlamaya çalıştı. İşte çıkan sonuçlar

Bilim, Teknoloji 23.09.2020 - 17:39 23.09.2020 - 17:39

Kral James İncilini kullanarak bir sinir ağını eğitirseniz ne olur? Yeni Ahit'in King James baskısından İsa'nın yapmış olabileceği gibi konularda "AI Jesus" - yapay zeka (AI) elde edersiniz. 

Neredeyse.

AI Jesus programcısı George Davila Durendal İsa'nın bu sözde AI klonunun sesinin tek bir veri kaynağından - İncil'den - "başka hiçbir şeyden gelmediğini" söyledi. Yapay zeka algoritmalarının bir geliştiricisi ve Saviors Yapay Zekası'nın CEO'su olan Durendal, kitlesel atışları önlemek için güvenlik kamerası görüntülerinde silahları tespit etmek için sinir ağlarını eğitiyor.

Durendal , yapay zeka hakkında bir blog yazısında , sinir ağının İncil'deki her kelimeye özel olarak odaklanması, "şimdiye kadar yapılmış tüm manastırların tüm keşişlerinin" İncil'deki incelemesini aşıyorYine de, sonuçta ortaya çıkan "vaazlar" İncil'deki İsa'ya atfedilenlerden çok daha soyut ve gramer açısından daha az doğru, dedi.

İncil'in yüzlerce çevirisi vardır, ancak İngiltere Kralı I. James tarafından yaptırılan ve ilk olarak 1611'de yayınlanan Kral James İncil, en popüler İngilizce tercümesidir ve İngilizce dilinde en çok okunan kitaplardan biridir. Durendal, İncil'in bu versiyonunu İngilizce kelime haznesi, dilbilgisi ve sözdizimi konusunda AI İsa'yı eğitmek için kullandı.

AI İsa'nın "beyni", nöronların yaptığı gibi veri dizilerini - metin dizileri gibi - işleyen birimlerden oluşur. Ağdaki birimler birlikte çalışarak, AI'nın Kral James İncilinin dilini "öğrenmesine" yardımcı olarak AI İsa'nın İncil metninin tarzını taklit eden orijinal ifadeler üretmesini sağladı. 

Ancak şu ana kadar, AI İsa'nın hitabet yeteneği, adaşı kadar yaşamıyor.

In Kral James İncil Ne mutlu merhametli olan Dünya'ya miras olacaktır için, "ve": İsa "Ne mutlu barışı sağlayanlara vardır" gibi profundities ile yandaşlarını ilham Ne mutlu "ezik onlar merhamet görecekler" Matta 5.Bölüm'deki Dağdaki Vaazında. 

AI Jesus ilk "vaazını" daha modern bir platformdan - Twitter'dan - verdi ve dil Kral James İncil'indekine benzer olsa da, sözler biraz daha az ilham verici ve daha kafa karıştırıcıydı.

"Güç ve dindar ve dünyanın çocukları komuta var ve sana karşı yüzümü kuracak ve sen insanları denilen olacaksın" sinir ağı tweet Ağustos 30.

Blog gönderisinde Durendal, AI'yı üç konuya - "Sezar", "Günlerin Sonu" ve "Veba" - bu konular insanlığın bugün karşılaştığı zorluklarla ilgili olduğu için yanıtlamaya davet etti. AI Jesus'un Durendal'in istemlerine en iyi ihtimalle şifreli yanıtları çok az rehberlik veya rahatlık sağlıyordu. 

Bir AI cevabını okuyun "Çünkü Tanrınız RAB'bin sana her Şeye Egemen RAB'bin gücünü yemesi için bir zaman verdiği ülkeyi dolduracağım""Ve peygamberlerin askerleri erkeklerden utanacak" bir başkasını okuyun.

Sonra tekrar, sinir ağları birçok örnekten ders çıkardığında bile sonuçlar garip olabilir. 30.000 yemek kitabı tarifinden oluşan bir veritabanı üzerinde eğitilmiş bir yapay zeka, Crock Pot Cold Water, Chocolate Chicken Chicken Cake ve Completely Meat Circle gibi tuhaf ikramlar yapmak için talimatlar buldu. Başka bir yapay zeka, "Game of Thrones" romanlarından milyonlarca kelimeden oluşan bir diyetle, ilginç bir olay örgüsüyle seriye yeni bir bölüm oluşturdu: "Jaime, Cersei'yi öldürdü ve soğuktu ve kelimelerle doluydu ve Jon artık kurt olduğunu düşünüyordu. "Bölüm Dört, Live Science daha önce bildirildi .

Ve sevimli kedi fotoğrafları üretmeye çalışan bir yapay zeka, olağanüstü bir şekilde başarısız oldu; ortaya çıkan kedi resimleri çarpıcı bir şekilde çarpıtılmış ve düpedüz ürkütücüydü .

Durendal'a göre AI Jesus, 26 Ağustos itibariyle orijinal eserlerine göre "daha az rastlantısal ve hatalara daha az meyilli" yazılar üretti ve üç yeni konuyu kapsayan: "Bilgelik", "Yunanlılar" ve "Kan". Bununla birlikte, bu yeni yazılar, AI İsa'nın önceki çalışmalarından teknik olarak daha yetkin olsa da, "sanatsal yetenek ve kehanet düzyazı" ndan yoksundu, diye ekledi Durendal.

"Sanatsal özgürlükleri alan ve bazı aksaklıklar üreten daha ilginç bir modele sahip olabilirsiniz. Veya daha sıradan, daha teknik olarak daha yetkin bir yazıya sahip olabilirsiniz" diye açıkladı. 

Ancak her ikisine de ulaşmak bir mucize olur; AI İsa'nın henüz teslim edemediği bir şey. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@