AK Parti eski milletvekili Aksak hayatını kaybetti

Yakutiye Belediyesi'nin kurucu başkanı, 23 ve 24.dönem Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek, hayatını kaybetti.

Siyaset 11.01.2019 - 12:54 11.01.2019 - 12:54

Bir süredir amansız hastalıkla mücadele eden Aksak'ın bugün akşam saatlerinde tedavi gördüğü hastanede 61 yaşında yaşama gözlerini yumduğu öğrenildi.

AK Parti eski Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Aksak'ın cenazesinin yarın Cuma namazına müteakip Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Ankara'da toprağa verileceğini twitter'dan duyururken, AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir de yine sosyal medya hesaplarından Aksak'ın vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirip, başsağlığı diledi...

MUHYETTİN AKSAK KİMDİR?

Muhyettin Aksak, 10 Temmuz 1957'de Erzurum'da doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Behice'dir.

İnşaat Mühendisi ve İş Adamı; Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. 

Abdurrahman Gazi Vakfı Genel Başkan Yardımcılığı, Palandöken Vakfı Kurucu Genel Başkanlığı, İlim Yayma Cemiyeti Erzurum Şube Başkanlığı, Erzurum Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Erzurumspor Onursal Üyeliği, Erzurum Ticaret Odası ve Erzurum İnşaat Mühendisleri Odası Üyeliklerinde bulundu. Bir dönem Refah Partisi'nin Erzurum İl Başkanlığı görevini yürüttü. 1994-99 yılları arasında Refah Partisi adına Erzurum merkez Yakutiye Belediye Başkanlığı 23 ve 24'ncü dönemlerde AK Parti Erzurum Milletvekilliği ve 23.dönemde de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı İdare Amirliği görevini üstlendi.

İngilizce bilen Aksak, evli ve 6 çocuk babasıydı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@