AK Parti İstanbul'dan İBB'ye sert cevap!

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Fatih Coşar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun'un metro açıklamasına cevap verdi.

Gündem 06.09.2021 - 19:37 06.09.2021 - 19:40

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'da yeni metro simgesinin 'U' olduğunu açıklamıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, Bakan Karaismailoğlu'nun twetini alıntılıyarak ''Sayın Bakan, İstanbul'daki metronun simgesi 1992'den beri M'dir. Siz İBB'de görevdeyken de öyleydi, İstanbul'da en çok metro yapılan bu dönemde de M olarak kalacak. Hizmet İstanbul'a hizmettir, ayrıştırmak hiç hoş değil.'' diye cevap vermişti.

AK PARTİ İSTANBUL'DAN SERT CEVAP

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Fatih Coşar, Murat Ongun'un açıklamasına sosyal medya hesabından sert cevap verdi.

'KENDİ YAPMIŞ GİBİ ÇÖKTÜNÜZ'

AK Parti'nin hizmetlerine çöktüklerini belirten Coşar,  ''Seçimden bugüne kadar İstanbul’a hizmet etmeyip 1 günlük tenis kortluyla PR ve 1 kere müsilaj toplayan gemiyle şov yaptınız. Yetmedi! AK Parti’nin yaptığı hizmetlere, kendiniz yapmış gibi çöktünüz.'' ifadelerini kullandı.

'AK PARTİ HİZMETLERİNE SAHİP ÇIKIYOR'

Ulaştırma Bakanlığı ve İBB'nin yapımı devam eden metro projelerinin tablosunu paylaşan Coşar, ''AK Parti döneminde yapılan hizmetleri işletmeyi bile beceremediniz! Toplu ulaşımı çökerttiniz! İstanbullu otobüs itmekten helak oldu. Sonuç olarak Ulaştırma Bakanlığı’nın yaptığı hizmetlere sizin tarafınızdan çökülmesini engellemek için, AK Parti hizmetlerine sahip çıkıyor. Aksi halde, daha önce defalarca yaptığınız gibi AK Parti hizmetlerini kendiniz yapmış gibi bir video çekip yayarsınız! Tabela değişimleri israf demeye başlamışsınız, asıl israf sürekli yolda kalan İETT otobüslerinin bakımı için nereye verildiği belli olmayan 2 milyar TL, değişen tabelaların masrafıyla bu 2 milyar TL karşılaştırılamaz, denizde damla kalır.'' ifadelerine yer verdi.

Haber7

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@