81 ilde AK Parti teşkilatları Sedef Kabaş, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında da suç duyurusunda bulundu.

Davutoğlu'ndan, Erdoğan'a faizcilik suçlaması! Davutoğlu'ndan, Erdoğan'a faizcilik suçlaması!

AK Parti, bugün 81 ilde, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan tutuklanan Sedef Kabaş ile beraber programda konuk olan Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçeleri, ülke genelinde eş zamanlı olarak savcılıklara verildi.

KABAKTEPE'DEN AÇIKLAMA

İstanbul'da savcılığa verilen suç duyurusunun ardından basın açıklaması yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, söz konusu program ve konukları hakkında artık sessiz kalmanın mümkün olmadığını söyleyerek, “Bu yaşanan olayı hadsizlik ve bir itibar suikastı olarak değerlendirdiğimiz gibi devletimizin en üst makamını ve milyonlarca insanımızın gönlünde taht kurmuş Cumhurbaşkanımızın seviyesiz bir dille hedef alındığını üzülerek gördük. Bir kez daha atasözünde buyurduğu gibi onu da müşahade etmiş olduk, testinin içinde ne varsa dışarıya onun da sızdığını görmüş olduk” dedi.

"HADSİZ VE AHLAKSIZ BİR OYUNUN BİR PARÇASI OLMUŞLARDIR"

Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu’nun sessiz kalarak suç ortağı pozisyonuna düştüğünü söyleyen Kabaktepe, “Taraflı tarafsız herkesin açık bir şekilde haksız bulduğu bu çirkin saldırıya karşı suskun kalan CHP’li vekiller de aziz milletimizin vicdanında en az Sedef Kabaş kadar yaralamış, milyonların teveccühünü kazanmış Cumhurbaşkanımız hakkında sahneye konulmaya çalışılan hadsiz ve ahlaksız bir oyunun bir parçası olmuşlardır” dedi.

“KONUŞAN TÜRKİYE’YE KARŞI DEĞİLİZ”

Hiçbir ifade özgürlüğünün devletin en üst makamı olan devlet başkanına hakareti meşru göstermeyeceğini söyleyen Kabaktepe, “Konuşan Türkiye’ye karşı değiliz. İfade özgürlüğünü savunan herkesin arkasındayız. Ancak konuşma özgürlüğünün ahlak sınırlarını zorlayan küfre ve hakarete varan çizginin de herkes tarafından bilinmesi, korunması ve ortak değer olarak savunulmasını da bir kez daha buradan belirtmek istiyorum” dedi.