AK Parti'den CHP'ye davet! 'Bekliyoruz...'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın 1.000 kişilik sahra hastanesi kurduğunu öne sürmüştü. Hastane olduğu iddia edilen yerin fuar alanı olduğu ve orata 1000 yataklı bir hastanenin olmadığı ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP yöneticilerini 'olmayan hastane'yi açmak için Adana'ya davet etti.

Gündem 16.04.2020 - 17:40 16.04.2020 - 17:40

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın 1.000 kişilik sahra hastanesi kurduğunu ileri sürmüştü. Kılıçdaroğlu'nun iddiası fotoğraflarla yalanlanmıştı.

Adana Valiliği de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın, kısa bir süre içinde bin kişilik "Sahra Hastanesi" kurduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığını açıklamış, “Anılan yer fuar alanı, bu alanda 1000 yataklı bir hastanenin bulunmuyor. Olması gereken araç-gereç ve tıbbi donanımların bulunmuyor” bilgisini paylaşmıştı.

Ömer Çelik'ten açılış daveti

Bunun üzerine AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, halka yalan söyleyen CHP yöneticilerini 'olmayan hastaneyi' açmak için Adana'ya davet etti.

Konuyla ilgili paylaşımda bulunan Çelik, Twitter'dan şu ifadeleri kullandı:

“Olmayan hastane'yi varmış gibi gösterip, üstüne 'Adana Büyükşehir Belediyemizin yaptığı hastaneyi Türkiye Cumhurbaşkanlığı yapamıyor' diye #Adanalılara ve herkese yalan söylediler. Halka yalan söyleyen CHP yöneticilerini, 'olmayan hastane'yi açmak için #Adanamıza bekliyoruz."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@