AK Partili Akbaşoğlu'ndan, CHP ve İYİ Parti'nin sessizliğine tepki!

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, HDP'nin sözde soykırıma desteğine sessiz kalan CHP ve İYİ Parti'ye çağrıda bulundu.

Gündem 27.04.2021 - 21:05 27.04.2021 - 21:05 Bülent Deniz

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, HDP Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) 1915 olaylarına ilişkin "Ermeni soykırımı utancıyla yüzleşin." başlığıyla yayımladığı bildiriyi hatırlatarak, "Ey Millet İttifakı'nın bileşenleri, Sayın Kılıçdaroğlu'nun yaklaşımıyla ortağınızın bu bildirisine miyavlıyor musunuz yoksa kükrüyor musunuz aslan gibi? Hadi görelim bakalım sizi." dedi.

İYİ Parti'den 'Biden' açıklaması! HDP'ye yine tepki yok

'İYİ Parti'nin HDP konusunda karar vermesi gerekiyor'

TBMM Genel Kurulunda, gündem dışı konuşmalardan sonra grup başkanvekilleri yerlerinden söz aldı.

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, ABD Başkanı Biden'ın, 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine ilişkin, "ABD Başkanı Biden, atalarımızın, milletimizin soykırım yaptığını iddia etti. Bunu bütünüyle kendisine iade ediyoruz, reddediyoruz ve bu açıklamayı kınıyoruz. Bu, zırvalamaktır ve zırva tevil götürmez." diye konuştu.

ABD Başkanı Biden'ın, "soykırımcı" olarak görmek istiyorsa aynaya bakması gerektiğini söyleyen Akbaşoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımız, bu konuyla ilgili aslanlar gibi okkalı bir cevap vermiş, bir Osmanlı tokadını Biden'ın suratına indirmiştir." ifadesini kullandı.

Dışarıda ABD'nin, 1915 olaylarına ilişkin "soykırım yalanı"na maruz kalırken, içeride de HDP MYK'sinin 1915 olaylarına ilişkin "Ermeni soykırımı utancıyla yüzleşin." başlığıyla yayımladığı bildiriye maruz kaldıklarını belirten Akbaşoğlu, "Bu, utanç vesikası olarak size yeter. HDP, bu utanç vesikasıyla yüzleşmeli ve aziz milletimizden, devletimizden, bütün atalarımızdan özür dilemelidir." dedi.

Akbaşoğlu, 1915 olayları öncesinde Birinci Dünya Savaşı'na giren Osmanlı Devleti'nin, yedi düvelle cephelerde savaşırken Taşnak ve Hınçak Ermeni terör çetelerinin, Türk-Kürt Müslüman ahaliyi katlettiğini hatırlattı.

CHP VE İYİ PARTİ'NİN SESSİZ KALMASINA TEPKİ

Söz konusu Ermeni çetelerinin, 1970'li yıllarda terör örgütü ASALA olarak devam ettiğine işaret eden Akbaşoğlu, şöyle devam etti:

"ASALA terör örgütü de yerini PKK terör örgütüne bırakmıştır. Dolayısıyla HDP'nin bu bildirisi ancak ASALA'nın bildirisi olabilir. Bir çift sözüm de Millet İttifakı'nın paydaşlarınadır: Dışarıda Biden saldırıyor, iftira ediyor ve zırvalıyor, ona gereken cevabı verdik. Bununla beraber içeriden de HDP MYK'si; ASALA, PKK, YPG ağızıyla bildiri ortaya koyuyor. Ey Millet İttifakı'nın bileşenleri ne İYİ Parti ne de CHP'den buna ilişkin bir kınama, bunu reddettiğinize dair bir söz sizden işitmedik ve işitmiyoruz. Duymazlıktan, bilmezlikten ve görmezlikten mi geliyorsunuz? Sayın Kılıçdaroğlu'nun yaklaşımıyla ortağınızın bu bildirisine miyavlıyor musunuz yoksa kükrüyor musunuz aslan gibi? Hadi görelim bakalım sizi. Bu bildiriyi kınayamayanlara yazıklar olsun."

Yorumlar
Biden hakkında çarpıcı iddia! Kamala Harris hazırlıklara başladı, Biden görevden alınabilir...
İmamoğlu'ndan sağlık çalışanlarına kötü haber! Ücretsiz ulaşıma veto...
CHP'li Tanju Özcan'dan görülmemiş ırkçılık: Yabancılara suyu 10 katı fiyatına satacak!
Darbeyi gören 'Nevşin'in, ağzı kulaklarına vardı!
Bahçeli: Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacaktır
Tunus'taki darbenin arkasından Fransa ve BAE çıktı
Memurların zam talebi belli oldu
HDP'den yeni ittifak çıkışı! Millet İttifakı'nı uyardı ama...
Tunus'ta darbe girişimi! Ordu parlamentoyu kuşattı...
Fransa’da aşıyı zorunlu hale getiren tasarı kabul edildi
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@