Kansere Karşı Birlikte Derneği'nin düzenlediği etkinlikte konuşan Özhaseki, çeşitli görevlerde bulunduğunu ifade etti ve önemli olanın işi doğru ve düzgün yapmak olduğunu vurguladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) bünyesinde faaliyet gösteren Kansere Karşı Birlikte Derneğince (KANKA) 500. kemik iliği nakli dolayısıyla bir düğün salonunda düzenlenen kutlamada yaptığı konuşmada, çok anlamlı bir tören için bir araya geldiklerini ifade etti.

Çok duygusal bir ortamda bulunduklarını anlatan Özhaseki, "Bir tarafta senelerce tedavi görmüş yavrularımız var. Allah kendilerine ufak bir imtihan babında hastalık vermiş. Onu atlatmışlar, aramızdalar. Bana göre o yavrularımızın hepsi birer melek. Diğer taraftan Allah'ın şafi ismiyle bahşettiği şifayı verebilmek adına uğraşan hocalarımız ve personeller var. Onlar da birer melek adeta. Bir taraftan da hayırseverlerimiz var. Onların hizmetine koşan kardeşlerimiz var. Böyle anlamlı bir ortamda buluşmak önemli." diye konuştu.

Türkiye'nin 81 vilayetine gittiğini belirten Özhaseki, hayırseverlikte Kayseri'nin Türkiye birincisi olduğunu savundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bay Kemal'in canını kurtarmak için kimlerle pazarlıklar yaptığı ortaya çıkacaktır Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bay Kemal'in canını kurtarmak için kimlerle pazarlıklar yaptığı ortaya çıkacaktır

Özhaseki, geride eser bırakmanın ve hayır duası almanın değerli olduğunu dile getirerek, salgın döneminde bile hayırseverlerden destek aldıklarını aktardı.

'ALLAH HERKESE BİR İMTİHAN VERİYOR'

Adeta bir tiyatro oyunu gibi herkesin dünyada kendisine verilen görevi ve rolü üstlendiğini anlatan Özhaseki, şunları kaydetti:

"Bana biraz belediye başkanlığı, bakanlık, vekillik vesaire düşmüş onu oynuyorum. Önemli olan bu işi doğru ve düzgün yapabilmek. Sonra da iyi insan olarak göçüp gidebilmek. Allah herkese bir imtihan veriyor. Ben de 65 yaşıma geldim. Dört başı mamur, her işi rast giden hiçbir sıkıntısı olmayan bir insan görmedim. Herkesin bir imtihanı var. Herkesin söylemediği gizli bir acısı var. Belki de kimselerin olmadığı yerlerde ağladığı işler var. Buradaki ailelerimize de o yavruları vermiş imtihan olarak, onların her türlü ihtiyacıyla uğraşıp, gece gündüz hastane kapılarını bekliyorlar. Onlara merhamet ve şefkat gösteriyorlar. Ailelerimize çok teşekkür ediyorum ve Allah razı olsun diyorum. Nice engelli aileleri biliyorum ki belediyeye gelip yalvarıyorlardı, 'Ne olur bir gün ayırın da birkaç saat alın şöyle bir dinlenelim ne olur, tek isteğimiz bu' diyorlardı. Bakın baştaki imtihana bakın, 24 saat onunla uğraşıyorlar, böyle ailelerimiz var. İşte öyle ailelerimize de çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Acıları hepimiz paylaşıp üstesinden geleceğiz. Bu inançla da ben elimden geleni yapıyorum."