Asgari ücrete yıl içinde 2. bir zammın gelebileceğini belirten AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "Maliyet artışları nedeniyle gerekirse Cumhurbaşkanımız yeni bir fiyat belirlemesi yapabilir." dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, asgari ücrete iki kez zam yapılabileceğini sinyalini verdi.  Özkan, "Zamanı geldiğinde bir yıl geçmesi beklenmeksizin zam yaparız" dedi.

CANLI YAYINDA ASGARİ ÜCRET SORULARINI YANITLADI

Tvnet'te yayınlanan Sert Sorular programında Taha Hüseyin Karagöz'ün sorularını yanıtlayan Özkan'a, "Asgari ücrete yılda bir kez yapılıyor, bunun ikiye çıkarılma olasılığı var mı? Altıncı ayda bir düzeltme gibi bir şey olur mu?" sorusu soruldu.

"MEVZUATI DEĞİŞTİRMEK MÜMKÜN"

Ölü coinlerde ciddi artış! Sayıları 1700'ü geçti! Ölü coinlerde ciddi artış! Sayıları 1700'ü geçti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bunu daha önce ifade ettiğini belirten Özkan, konunun mümkün olduğunu belirterek, "Şu andaki mevzuat gereği yılda bir kez yapılıyor ancak bunu değiştirmek mümkün. Biz parlamentoda her zaman milletimizim menfaati ne gerektiriyorsa bunu her zaman yaparız" ifadelerini kullandı.

"ZAMANI GELDİĞİNDE BİR YIL GEÇMESİ BEKLENMEKSİZİN ZAM YAPARIZ"

Özkan, "Bu CHP'nin aklına gelmez, bizim aklımızda var. Biz maliyetlere asgari ücretli vatandaşımızı ezdirmeyeceğiz. Zamanı geldiğinde bir yıl geçmesi beklenmeksizin zam yaparız" dedi. Özkan ayrıca "Maliyet artışı mı var? O zaman vatandaşımızın gelirinde de artışı sağlayacak tedbir ve kararları alacağız" diye konuştu.