AK Parti'nin kazandığı 10 ilçede İmamoğlu'na daha çok oy çıktı!

Gazeteci yazar Deniz Zeyrek, "AK Parti'nin kazandığı 15 ilçede, ilçe belediye başkan adayları, Yıldırım'dan fazla oy almış" diyerek bu bilgiyi ise kendisine bir AK Partili'nin verdiğini söyledi.

Siyaset 11.04.2019 - 12:33 11.04.2019 - 12:33

YSK, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için henüz resmi açıklamayı yapmayınca kazanan da belli olmadı. İstanbul için tartışmalar da sürerken Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, bugünkü köşe yazısında dikkat çeken bir bilgi paylaştı. Zeyrek, "AK Parti'nin kazandığı 15 ilçede AK Partili ilçe belediye başkan adayları Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'dan fazla oy almış. AK Parti'nin kazandığı 10 ilçede Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'dan fazla oy almış" dedi. Zeyrek bu bilgiyi kendisine bir AK Partili'nin verdiğini söyledi.

Deniz Zeyrek'in bugünkü "İstanbul'u bırakıp içeriye kulak versinler" başlığıyla yayımlanan köşesinde "AK Parti'nin kurucu kadrolarından biriydi. İstanbul konusunda yapılan açıklamalara, açıklamaları yapanların da inanmadığını söylüyordu." ifadelerini kullanarak AK Parti'li yöneticinin "'Yenilgiye kılıf arıyorlar. Başarısız yönetici kadrolar iktidar gücünü kullanarak ‘sonucu tersine çevirebilir miyiz' arayışı içindeler." dediğini aktardı.

Yorumlar