Aksa Çocuk Marşı büyük beğeni topladı

Mirasımız Derneği, Kudüs üzerine yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Anaokulu ve kreş öğrencileri 'Aksa Çocuk Marşı'nı seslendirdi.

Filistin 17.02.2019 - 12:52 17.02.2019 - 12:52 Bülent Deniz

Mirasımız Derneği, anaokulu ve kreş öğrencileri için "Aksa Çocuk Şenliği" düzenledi. Küçük yaştan itibaren çocuklara Kudüs bilincinin kazandırılması hedeflenen etkinlikte, harita üzerinden çocuklara Mescid-i Aksa anlatıldı.Programda ayrıca çocuklara Kudüs masalı anlatıldı ve Aksa Çocuk Kulübü tarafından "Aksa Çocuk Marşı" seslendirildi.

İSRAİL AKSA ÇOCUKLARINI TERÖR LİSTESİNE EKLEDİ

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammet Demirci, Mescid-i Aksa için bir araya geldiklerini ve Kudüs özgür olduğunda bu etkinliği orada da icra edeceklerini söyledi.

Dünya çocuklarıyla birlikte Mescid-i Aksa'nın fethine yürümek istediklerini dile getiren Demirci, şöyle konuştu:

"Yıllardır Mescid-i Aksa'dan uzak durduk. Yıllardır İsrail, Mescid-i Aksa'nın etrafındaki çocuklara zulüm etti, yalnız kaldılar. İnşallah bundan sonra yalnız değiller. İstanbul, Anadolu ve İslam dünyasının çocukları, Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın çocuklarının yanında." Aksa Çocukları Etkinliği'nin her sene Mescid-i Aksa'nın bahçesinde icra edildiğini aktaran Demirci, İsrail'in "Aksa çocuklarını" terör listesine ekleyip, bu programı 2 yıl önce yasakladığını kaydetti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@