Akşener: Bir Maocu neferini Ülkücü edip evlendim, sanırım Perinçek...

Meral Akşener, “Bir Maocu neferini ülkücü edip evlendiğim için Perinçek benden hoşlanmaz” dedi. Perinçek, “Sayın Akşener’i tebrik ederim, öyle değerli bir insanla hayatını birleştirmiş” diye cevap verdi.

Siyaset 09.01.2021 - 15:03 09.01.2021 - 15:03

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Armağan Çağlayan’ın Youtube kanalında yayınlanan GörBeni programına konuk oldu.

Armağan Çağlayan'ın "Abilerinizden birinin sol görüşlü olduğu söylenir?" sorusu üzerine Meral Akşener, "Hayır, benim abim tek, eşim sol görüşlüdür. Eşim, CHP üyesi, üst kurul delegesi bir babanın oğlu. O devirde Mao’cu olmuş bir arkadaş. Sanırım Doğu Perinçek benden hiç hoşlanmaz. Muhtemelen bir Mao’cu neferini ülkücü edip evlendiğim için olabilir”  ifadelerini kullandı

"Aydınlık özelliklerinde eşinin payı olsa gerek"

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de Akşener’in bu açıklamalarına ilişkin konuştu. Hürriyet’in haberine göre Perinçek, “Sayın Akşener’i tebrik ederim, öyle değerli bir insanla hayatını birleştirmiş. Sayın Akşener’in çeşitli olumlu, aydınlık, güzel özelliklerinde herhalde eşinin de bir payı olsa gerek” dedi. Akşener’in eşi Tuncer Akşener’in adını duyduğunu, ancak kendisiyle hiç yüz yüze geldiklerini hatırlamadığını da belirten Perinçek, “O zamanlar benim arandığım, hapiste olduğum yıllardı. Ancak, Meral Hanım tanınmaya başlayınca, eşinin geçmişte bizim arkadaşımız olduğunu söyleyenler olmuştu” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@