İYİ Parti lideri Akşener, ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy'un 31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini açıklayarak adaylardan özür dilemesinin üzerine "Özrünüzde samimiyseniz; o zaman gençlerimizin sistematik olarak haksızlığa maruz kalıp mağdur olduğu mülakat sistemini de hemen kaldırın!" ifadeleriyle ÖSYM'ye çağrıda bulundu.

ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, Yediiklim Yayınevi'nin soru kitapçığında yer alan soruların KPSS'de sorulduğuna yönelik çıkan iddialar üzerine başlatılan soruşturmanın ardından KPSS'nin iptal edildiğini ve adaylardan özür dilediğini söyledi.

6-7 Ağustos ve 14 Ağustos'da yapılacak KPSS oturumlarının da ertelendiğini açıklayan Ersoy, yeni takvimin 17 Eylül'de başlayacağını, sınavı iptal edilen adayların gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret alınmayacağını açıkladı.

Ersoy'un açıklamalarının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Akşener paylaşımında "Özrünüzde samimiyseniz; o zaman gençlerimizin sistematik olarak haksızlığa maruz kalıp mağdur olduğu mülakat sistemini de hemen kaldırın!" dedi.

Akşener, sözlerine şu şekilde devam etti:

Bay Kemal vaatlerini sıraladı: ÖTV'siz, KDV'siz... Bay Kemal vaatlerini sıraladı: ÖTV'siz, KDV'siz...

"Büyük bir beceriksizliğin ürünü olan bir yanlışı kabul edip özür dilemek elbette değerlidir. Ancak eğer özrünüzde samimiyseniz; o zaman gençlerimizin sistematik olarak haksızlığa maruz kalıp mağdur olduğu mülakat sistemini de hemen kaldırın!"