banner5

banner29

Asla başaramayacaksın diyenlere karşı ibretlik bir hikaye

Bizlere hayallerimizi gerçekleştiremeyeceğimizi, hedeflerimize ulaşamayacağımızı söyleyen kişiler her zaman olacaktır. Böylelerine karşı sağır olmayı bilmemizi gerektiren etkileyici kısa bir hikaye

Aktüel 29.01.2020, 23:51 01.02.2020, 13:47
Asla başaramayacaksın diyenlere karşı ibretlik bir hikaye

Hep tavşanla kaplumbağa yarışacak değil ya...

Bu sefer de kurbağalar kendi aralarında yarışmaya karar vermişler. Yarışmayı kazanmak için yaşadıkları derenin hemen yanında bulunan yüksekçe bir ağacın tepesine tırmanmaları gerekiyormuş.

Yarışmacı kurbağalar ağacın önünde sıraya dizilmişler, diğer kurbağalar da çevreye yayılıp yarışmayı izlemeye başlamışlar.

Yarış başlamış.

Ne var ki seyirci kurbağalardan hiç biri gerçekte o ağacın tepesine çıkılabileceğine inanmıyormuş.

Seyirciler arasından şu sesler duyuluyormuş: “Zavallılar... Hiçbir zaman başaramayacaklar!”

Zaman ilerlemiş, seyirci kurbağaların sesleri hiç değişmemiş: “Zavallılar... Hiçbir zaman başaramayacaklar!”

Nihayet biri hariç, kurbağaların hepsinin ümitleri kırılmış ve yarışı bırakmışlar. Ama kalan son kurbağa büyük bir gayret ile ağacın tepesine çıkmayı başarmış.

Kurbağalar hayret içinde onun bu işi nasıl başardığını öğrenmek istemişler. İçlerinden biri ona yaklaşmış ve bu işi nasıl başardığını sormuş. O anda farkına varmışlar ki ağaca tırmanmayı başaran kurbağa sağırmış!

Bizlere hayallerimizi gerçekleştiremeyeceğimizi, hedeflerimize ulaşamayacağımızı söyleyen kişiler her zaman olacaktır. Böylelerine karşı sağır olmayı bilmek gerek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Günün Karikatürü Tümü