"Babil dizisi Star TV Genel Müdürü'nü görevinden etti!"

FETÖ propagandası yapıldığı iddiasıyla tepkileri üzerine çeken Babil dizisi hakkında soruşturma iddiaları gündemdeyken dizinin yayınlandığı kanal olan Star TV'nin Genel Müdürü Çağatay Önal görevi bıraktı. Önal ile yolları ayıran Star TV'nin kararında diziyle ilgili FETÖ iddialarının etkili olduğu yorumları yapıldı.

"Babil dizisi Star TV Genel Müdürü'nü görevinden etti!"

Star TV’de ilk bölümü geride bıraktığımız Cuma günü yayınlanan Ay Yapım imzalı “Babil” dizisine FETÖ soruşturması açıldığı iddia edildi.

Dizinin yapımcısı Ay Yapım, daha önce de FETÖ propagandası yaptığı iddiasıyla gündem olmuştu. ‘Ezel’ ve ‘Çarpışma’ dizilerinde de FETÖ propagandası yapıldığı iddia edilmiş Nihat Genç, Çarpışma dizisinde şifreli FETÖ mesajları verildiğini söylemişti. Genç, “Dizide aleni FETÖ örgütüne seslenme var. Çarpışma dizisi bir FETÖ dizisidir. Bu dizide FETÖ, 15 Temmuz’dan sonra dağılmaya yüz tutmuş, kimsesiz kalan örgüt üyelerine yönelik mesajlar veriyor” ifadelerini kullanmıştı.

FETÖ PROPAGANDASI İDDİASI

İlk bölümü cuma günü yayınlanan Babil dizisinde de FETÖ propagandası yapıldığı ileri sürüldü. Dizide yer alan KHK göndermeleri dikkat çekti.

İhraç edilen bir akademisyenin yaşadıklarını konu alan dizide Gezi Parkı eylemlerinde ön sıralarda boy gösteren Halit Ergenç'in oynadığı İrfan karakterinin görevinden ihraç edildiği ve çocuğunu tedavi için yurt dışına götüremediğine vurgu yapıldı.

GENEL MÜDÜR İLE YOLLAR AYRILDI

Dizi ile ilgili soruşturma iddiaları gündemdeyken Star TV Genel Müdürü Çağatay Önal görevinden ayrıldı.

Önal’ın yerine Genel Müdürlük görevini Doğuş Yayın Grubu İçerikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve NTV Genel Müdürü Nermin Yurteri'nin yürüteceği öğrenildi.

"DİZİ BAŞINI YEDİ"

Çağatay Önal’ın görevi bırakmasının arkasında Babil dizisine gelen FETÖ tepkilerinin olduğu iddia edildi. Skandal dizi hakkında soruşturma iddialarının üzerine Önal’ın görevi bırakması “Babil, yayınlandığı kanalın, Star TV’nin genel müdürünün başını yedi” yorumlarına neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5