banner29

Berberler hazırlıklara başladı! Traşlar nasıl olacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçiçi süreliğine kapatılan berberler ve kuaförler açılıyor. Başkan Erdoğan'ın 11 Mayıs tarihini vermesinin ardından hazırlıklar başladı. Peki müşterileri neler bekliyor? Traş nasıl olacak? Hijyen koşulları neler? İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz konuyla ilgili açıklamalarda bulundu

Aktüel 06.05.2020, 01:09
Berberler hazırlıklara başladı! Traşlar nasıl olacak?

İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz berber ve kuaförlerin yaptığı hazırlıklar ile ilgili AHaber canlı yayınında değerlendirmelerde bulundu.

İşte berber ve kuaförlerde uyulması zorunlu yeni koronavirüs kuralları...

Sosyal mesafe kuralları korunacak - Şükrü Akyüz, "11 Mayıs'ta açılış kararı verildi. Dün tüm sosyal medya yıkıldı. Randevular başladı. Yeni bir sürece giriyoruz. Randevu sistemi ile müşteri gelicek. Önce müşteri maske ile girecek. 3 koltuk varsa, birisi iptal olacak. Sosyal mesafe korunacak. Karşısında maske ve iş önlüğü olan bir berberle karşılacak. Her müşteri sonrası alet ve koltuklar dezenfekte edilecek. Tek kullanımlık havlular olacak." dedi.

Sakal traşı nasıl olacak? - Akyüz, "Sakal traşının ustura ile yapılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Direkt temas işlemi. Bu süreçte inanıyorum ki daha da fazla dikkat etmemiz lazım." ifadelerini kullandı.

Akyüz ayrıca şunları söyledi:

"Her kurala uyulması lazım. Halen salgın bitmiş değil."

"Bizim de bu konuda sağlıkçılara destek vermemiz lazım."

"Önce kendimiz uyacağız kurallara. Sonra müşteriden bekleyeceğiz."

"Kullanılacak ürünlerin fırsata çevirilmemesi açısından oda olarak bütün tedarikçilerin ellerindeki ürünlerin tanıtımı için tedarikçilere sosyal medyamızı açacağız."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?