banner29

CHP'li manken Tuğba Özay'ın 80 milyon hesabı herkesi kırdı geçirdi

Kuaförüm Sensin jürisi Tuğba Özay, yılbaşında büyük ikramiyeyi kazanan talihlilerin 80 milyon TL'yi Türkiye'de yaşayan 80 milyon vatandaşa eşit bir şekilde dağıtması durumunda, kişi başı 1 milyon TL düşeceğini öne sürdü. Bu açıklamanın ardından programı izleyenler şaşkınlığını gizleyemedi.

Aktüel 06.01.2020, 14:40 06.01.2020, 14:59

Show TV'de yayınlanan Kuaförüm Sensin jürisi CHP'li manken Tuğba Özay, yılbaşında 80 milyon TL'lik büyük ikramiyenin sahibinin Türkiye'deki tüm vatandaşlara 1'er milyon dağıtabileceğini savundu. Özay'ın matematik hesabı, sosyal medyada gündem oldu.

Özay, şunları söyledi:

"Büyük ikramiye 80 milyon liraymış. Ülkemizin nüfusu da 80 milyon. Ben olsam herkese 1’er milyon dağıtırdım. Ülke biraz şahlanırdı en azından.”

Yarışmanın jürileri Özay'ı "Kişi başı 1 lira düşüyor" sözleriyle uyarınca Özay "Herkese 1 lira dağıtırdım o zaman" sözleriyle yaptığı hatanın farkına vardı.

CHP'DEN ADAY ADAYI OLMUŞTU

Tuğba Özay, daha önce CHP'den milletvekili aday adayı olmuş, seçimlerde aday gösterilmemişti. 'Ölene dek' CHP'li olduğunu her fırsatta belirten Özay, siyasi açıklamalarıyla da sık sık gündeme gelmeyi başarmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?